Η θέση Γραμματέας Υποδοχής έχει αποθηκευτεί.

αποτελέσματα

Γραμματέας Υποδοχής από την εταιρεία Kouros

2 ημέρες για να κάνετε αίτηση
Πλήρης Απασχόληση
Avlona

Περιγραφή Θέσης

Η Kouros – International Signage Solutions είναι ο μεγαλύτερος κατασκευαστής επιγραφών και προϊόντων εταιρικής σήμανσης στη Ν.Α. Ευρώπη - μία δυναμικά αναπτυσσόμενη εταιρεία με διεθνή παρουσία και πελατολόγιο που περιλαμβάνει τα μεγαλύτερα ελληνικά και πολυεθνικά δίκτυα retail της χώρας.

Η Kouros αναζητά τον/την πιο ικανό/ή υποψήφιο για να στελεχώσει τη θέση του/της Γραμματέα Υποδοχής. Η θέση αναφέρεται στον Γενικό Διευθυντή.

Περιγραφή Ρόλου

Η θέση του/της Γραμματέα Υποδοχής ανήκει στη Γενική Διεύθυνση της εταιρείας. Στα καθήκοντα της θέσης περιλαμβάνονται: η διαχείριση του τηλεφωνικού κέντρου και της αλληλογραφίας, η δακτυλογράφηση και αρχειοθέτηση εταιρικών εγγράφων, η υποδοχή επισκεπτών και η οργάνωση και υποστήριξη συναντήσεων στα γραφεία της εταιρείας.

Καθήκοντα

  • Υποδοχή, φιλοξενία και διαχείριση επισκεπτών
  • Διαχείριση και εξυπηρέτηση του τηλεφωνικού κέντρου, της αλληλογραφίας και της κεντρικής δ/νσεως email
  • Οργάνωση και εξυπηρέτηση συναντήσεων στα γραφεία της εταιρείας και εταιρικών εκδηλώσεων
  • Υπεύθυνος/η για τις τακτικές συντηρήσεις του εξοπλισμού των γραφείων και την παραγγελία αναλωσίμων και γραφικής ύλης
  • Παρακολούθηση και διαχείριση των Ι.Χ. της εταιρείας
  • Δακτυλογράφηση και αρχειοθέτηση emails, αναφορών και άλλων εταιρικών εγγράφων
  • Υποστήριξη των μελών της Διοικήσεως
  • Οργάνωση εταιρικών ταξιδιών
  • Υποστηρικτικές εργασίες των τμημάτων Λογιστηρίου και Marketing

Προφίλ Υποψηφίου

• Κάτοχος πτυχίου ΙΕΚ/ΤΕΙ/ΑΕΙ ή γραμματειακής σχολής
• Άριστη γνώση αγγλικών
• Άριστη γνώση υπολογιστών και πολύ καλή γνώση MS-Office (Word, Excel, Powerpoint)
• Άριστες επικοινωνιακές δεξιότητες (προφορικός και γραπτός λόγος)
• Προϋπηρεσία τουλάχιστον 2 ετών σε αντίστοιχη θέση

• Υπευθυνότητα, εργατικότητα, multi-tasking και σημασία στη λεπτομέρεια
• Άριστη επικοινωνία και οργανωτικές ικανότητες

• Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις, για τους άνδρες υποψήφιους

Συνεκτιμώμενα

  • Σχετική προϋπηρεσία σε πολυεθνική εταιρεία ή/και σε θέση P.A.
  • Εμπειρία με λογισμικά και διαδικασίες CRM / ERP
  • Άδεια οδήγησης

Η Εταιρεία Προσφέρει

• Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών, αναλόγως προσόντων και προϋπηρεσίας
• Δυνατότητα μεταφοράς στην έδρα της εταιρείας ή αποζημίωση εξόδων κίνησης

Πλεονεκτήματα Kouros

• Ο leader του κλάδου με ένα πολύ καλό όνομα στην αγορά
• Απόλυτα συνεπής απέναντι στους εργαζομένους και συνεργάτες της
• Κλίμα συνεργασίας και υποστήριξης
• Ασφαλές, δυναμικό και δημιουργικό περιβάλλον
• Προοπτικές επαγγελματικής εξέλιξης

Απαραίτητα Προσόντα

Κωδικός αναφοράς

FDS0819