Για εργοδότες
Οδηγος/χειριστης ανεφοδιαστικου αεροσκαφων με καυσιμα
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις

Ανώνυμη Εταιρεία αναζητά να απασχολήσει προσωπικό, με σύμβαση προσωρινής απασχόλησης, για την θέση οδηγού/χειριστή ανεφοδιαστικού αεροσκαφών με καύσιμα, στον Διεθνή Αερολιμένα Αθηνών.

Κύρια Καθήκοντα

  • Ανεφοδιασμός αεροσκαφών με καύσιμα με βάση τις εταιρικές διαδικασίες και τους διεθνείς κανονισμούς ασφάλειας.
  • Συμμετοχή σε εκπαιδεύσεις που αφορούν στο αντικείμενο της εργασίας του και στην εμπέδωση της εταιρικής κουλτούρας.

Ελάχιστες Απαιτήσεις

  • Ηλικία έως 40 ετών.
  • Απολυτήριο Λυκείου ή ισότιμο
  • Βασική γνώση της αγγλικής γλώσσας.
  • Επαγγελματικό Δίπλωμα οδήγησης Ε Κατηγορίας, σε ισχύ
  • Πιστοποιητικό εκπαίδευσης οδηγού για βυτιοφόρα οχήματα (ADR), σε ισχύ.
  • “Λευκό” Ποινικό Μητρώο
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις
  • Αποδεδειγμένη προϋπηρεσία τουλάχιστον ενός (1) έτους ως οδηγός οχήματος Ε κατηγορίας

Επιπλέον προσόντα

Θα συνεκτιμηθούν ως επιπλέον προσόντα:

  • Προϋπηρεσία ως οδηγός βυτιοφόρου οχήματος μεταφοράς υγρών καυσίμων
  • Πιστοποιητικό επαγγελματικής ικανότητας για μεταφορά εμπορευμάτων (ΠΕΙ), σε ισχύ
  • Πιστοποιητικό ηλεκτρονικού ταχογράφου

Παρέχεται ανταγωνιστικός μηνιαίος μισθός.

Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται εμπιστευτικές και θα τηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια κατά τη διαχείρισή τους.

Όλα τα άνω αναφερόμενα διπλώματα, πτυχία και πιστοποιητικά να έχουν ημερομηνία έκδοσης πριν την προθεσμία υποβολής των αιτήσεων.

Θα κληθούν σε επόμενο στάδιο αξιολόγησης μόνο όσοι υποψήφιοι κριθούν από την εταιρεία ως κατάλληλοι σύμφωνα με τις ελάχιστες απαιτήσεις της θέσης.

Σπάτα Λούτσας
πριν ένα μήνα
Χωρίς προϋπηρεσία / Χωρίς εμπειρία
Εποχιακός/ή