Για εργοδότες
Reservations agent - Χερσόνησος Ηρακλείου Κρήτης
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
πριν 10 μήνες
Ημ. ανάρτησης
ΤουρισμόςΚατηγορία θέσης
Τουρισμός

Ενδεικτικές αρμοδιότητες θέσης:

  • Διαχείριση requests και κρατήσεων, τηλεφωνικά και μέσω e-mail
  • Διαχείριση κρατήσεων από τουριστικά γραφεία και tour operators
  • Ενημέρωση τιμών και διαθεσιμότητας σε συνεργασία με το τμήμα Sales και Revenue

Απαραίτητα προσόντα:

  • Aποδεδειγμένη εμπειρία τουλάχιστον 2 ετών σε θέση Κρατήσεων /Υποδοχή σε ξενοδοχειακή μονάδα 5* ή σε τουριστικό γραφείο
  • Άριστη γνώση Αγγλικών

Επιθυμητά προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ/ΙΕΚ Τουριστικών Επαγγελμάτων
  • Γνώση επιπλέον ξένων γλωσσών (Γαλλικά, Γερμανικά, Ιταλικά)

Προσφέρουμε

  • Διατροφή στο Staff Restaurant
  • Διαμονή στα Staff Houses
  • Παροχή μετακίνησης προσωπικού από/προς ξενοδοχείο
  • Εξαιρετικό κλίμα εργασίας με κέντρο τον άνθρωπο (εταιρικοί διαγωνισμοί και εταιρικές επιβραβεύσεις,''Employee of the Month'' και ''Employee of the Year'')
  • Bonus Τέκνου (εάν έχεις γίνει πρόσφατα γονιός) και Bonus Γάμου (εάν έχεις παντρευτεί πρόσφατα)
  • Bonus Ολοκλήρωσης της σαιζόν και Bonus Σύστασης νέου εργαζομένου
  • Δωρεάν πρόσβαση σε Εκπαιδεύσεις και Προοπτικές επαγγελματικής εξέλιξης

Παρακαλούμε για την αποστολή του βιογραφικού σημειώματος με συνημμένη πρόσφατη φωτογραφία τύπου ταυτότητας ή διαβατηρίου

Χερσόνησος