Για εργοδότες
Κωδ:(REF:PA/FD1)
Υπάλληλο Υποδοχής
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
πριν ένα χρόνο
Ημ. ανάρτησης
Εποχιακός/ήΤύπος απασχόλησης
Εποχιακός/ή
ΤουρισμόςΚατηγορία θέσης
Τουρισμός

Ο Όμιλος H Hotels Collection | Hatzilazarou Group ένας από τους κορυφαίους & συνεχώς αναπτυσσόμενους ομίλους στην Ελλάδα, με παρουσία 30 ετών στον κλάδο της φιλοξενίας,  προσφέρει νέες θέσεις εργασίας για το ξενοδοχείο του Princess Andriana Resort & Spa 5* στη Ρόδο, για τη θερινή σεζόν 2023.

ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΥΠΟΔΟΧΗΣ

Περιοχή: Νότια Ρόδος

Τύπος Απασχόλησης: Εποχιακή/Πλήρης

RefPA/FD1

Τι θα συναντήσεις

Οι επιτυχημένοι υποψήφιοι είναι υπεύθυνοι για την οργάνωση, την εξυπηρέτηση και την επίλυση θεμάτων των πελατών, με το στόχο τα υψηλά πρότυπα της εταιρίας.

Κύριες αρμοδιότητες

  • Εξυπηρέτηση πελατών σύμφωνα με τα πρότυπα του ομίλου
  • Διαδικασίες αφίξεων & αναχωρήσεων
  • Διαχείριση ταμείου
  • Επικοινωνία με όλα τα τμήματα για την διεκπεραίωση απαιτούμενων αναγκών της υποδοχής

Απαραίτητα προσόντα & δεξιότητες

  • Εργασιακή εμπειρία, τουλάχιστον ενός έτους, σε αντίστοιχη θέση σε ξενοδοχείο 5*
  • Άριστη γνώση αγγλικής γλώσσας. Η γνώση γερμανικών θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν
  • Γνώσεις εφαρμογών Microsoft (word, excel, outlook)
  • Γνώση προγράμματος opera ή οποιουδήποτε προγράμματος διαχείρισης κρατήσεων PMS (επιθυμητό)
  • Πελατοκεντρική αντίληψη
  • Επικοινωνιακές & οργανωτικές δεξιότητες και ομαδικό πνεύμα.
  • Πτυχίο τουριστικής σχολής, θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν

Στα πλαίσια της παραπάνω θέσης, η εταιρία προσφέρει:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών & ασφάλιση
  • Διαμονή ( για κατοίκους εκτός περιοχής) & Διατροφή
  • Καθημερινή μεταφορά στην εργασία, εφόσον χρειάζεται
  • Προοπτικές επαγγελματικής ανέλιξης, σε έναν συνεχώς αναπτυσσόμενο όμιλο
  • Διαρκή Εκπαίδευση σύμφωνα με τα πρότυπα και τη δυναμική εξέλιξη της εταιρίας
  • Εξαιρετικό εργασιακό περιβάλλον, σε έναν οργανισμό που νοιάζεται για τους ανθρώπους του, το περιβάλλον και τις τοπικές κοινωνίες

Για όλες τις αιτήσεις και τα στοιχεία που θα υποβληθούν, θα τηρηθεί απόλυτη εμπιστευτικότητα.

H Hotels Collection - Unique hotels in Rhodes

Careers – H Hotels Collection – Rhodes luxury hotels – 5 Star hotels in Rhodes

Νότια Ρόδος
Με κάποια εμπειρία
Εποχιακός/ή