Για εργοδότες
Σερβιτόρος / Waiter
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
Company logo - click to visit company page
101-250
Τουρισμός / Ξενοδοχεία
πριν ένα χρόνο
Ημ. ανάρτησης
Εποχιακός/ήΤύπος απασχόλησης
Εποχιακός/ή
ΤουρισμόςΚατηγορία θέσης
Τουρισμός

Η Santikos Collection, μια οικογενειακή επιχείρηση, ιδρύθηκε το 1986, στο μικρό νησί της Αλοννήσου. Έκτοτε έχουμε αναπτυχθεί σημαντικά, προσπαθώντας πάντα να δημιουργούμε αξέχαστες εμπειρίες για τους επισκέπτες μας.

Προσφέρουμε μια μεγάλη γκάμα ακινήτων, από ξενοδοχεία πόλης έως θέρετρα, σε 5 τοποθεσίες. Δουλεύουμε με πολύ πάθος και επιμονή και έχουμε δημιουργήσει ένα brand με ένα ακαταμάχητο μείγμα κληρονομιάς, τρόπου ζωής, κουλτούρας και κομψότητας. Παίρνουμε μια πιο ανάλαφρη, πιο φρέσκια άποψη για την πολυτέλεια και ελπίζουμε να την απολαύσετε όσο κι εμείς.

Ο συνδυασμός της εγκάρδιας προσοχής μας στη λεπτομέρεια, της εστίασής μας σε μοναδικές εμπειρίες, της επιδίωξης της ποιότητας και της πίστης μας στη δύναμη των ανθρώπων μας αντιπροσωπεύει τις αξίες της Santikos Collection.

Στα πλαίσια της ανάπτυξης μας αναζητάμε Σερβιτόρους / Σερβιτόρες για το ξενοδοχείο μας στην Αλόνησσο.

Αρμοδιότητες:

  • Καλωσορίσμα των επισκεπτών και παρουσίαση του μενού
  • Παραγγελίες και σερβίρισμα φαγητό και ποτών
  • Προτάσεις μενού
  • Είσπραξη πληρωμών
  • Διατήρηση εστιατορίου καθαρού και τακτοποιημένου

Προσόντα:

  • Τουλάχιστον 1 έτος σχετική εμπειρία σε εστιατόριο a la carte ή σε μπουφέ
  • Ευχάριστη και φιλική προσωπικότητα
  • Άριστες επικοινωνιακές και οργανωτικές ικανότητες
  • Προσεγμένη και περιποιημένη εμφάνιση
  • Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • Επιπλέον γνώση δεύτερης ξένης γλώσσας θα θεωρηθεί προσόν.
  • Γνώση POS ή συσκευές PDA

Παροχές:

  • Διαμονή
  • Διατροφή
  • Στολή
  • Μεταφορά από και προς την εργασία
Αλόννησος
Με κάποια εμπειρία
Εποχιακός/ή