Για εργοδότες
Social Media Assistant
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
Company logo - click to visit company page
51-100
Τουρισμός / Ξενοδοχεία
ΑθήναΤοποθεσία
Αθήνα
πριν ένα χρόνο
Ημ. ανάρτησης
ΤουρισμόςΚατηγορία θέσης
Τουρισμός

Αρμοδιότητες:

  • Social Media Community Management.
  • Συντονισμός επικοινωνίας των τμημάτων της εταιρείας με το τμήμα των Social Media.
  • Συντονισμός και επικοινωνία με τους αρχηγούς των ταξιδιών και συγκέντρωση φωτογραφικού και video υλικού.
  • Data Entry στο εταιρικό site.
  • Ανάλυση Ανταγωνισμού και reporting στον Social Media Manager.

Απαιτούμενα προσόντα:

  • Ευχέρια Γραπτού και Προφορικού Λόγου.
  • Πτυχίο Marketing ή Δημοσιογραφίας ή ΜΜΕ θα εκτιμηθεί.
  • Αποδεδειγμένη εμπειρία σε διαχείριση social media platforms (Facebook, Instagram, Tik Tok) και γνώση εργαλείων ανάλυσης.
  • Γνώση internet marketing και καλή κατανόηση των μεγάλων καναλιών μάρκετινγκ θα εκτιμηθεί.
  • Ικανότητα αποτελεσματικής λειτουργίας κάτω από συνθήκες πίεσης.
  • Proactive νοοτροπία και διαχειριστικές ικανότητες.
  • Ευχάριστη προσωπικότητα.
  • Out of the box thinking.

Παροχές:

  • Πλήρης απασχόληση σε ένα πολύ φιλικό περιβάλλον
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών ανάλογα με τα προσόντα
  • Εξέλιξη καριέρας

Αθήνα
Με μεγάλη εμπειρία