Για εργοδότες
Κωδ:(Ref:5*/FD).
Υπάλληλο Υποδοχής
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
πριν ένα χρόνο
Ημ. ανάρτησης
Εποχιακός/ήΤύπος απασχόλησης
Εποχιακός/ή
ΤουρισμόςΚατηγορία θέσης
Τουρισμός

Ο Όμιλος HHotels Collection|Hatzilazarou Group ένας από τους κορυφαίους και αναπτυσσόμενους ομίλους στην Ελλάδα, προσφέρει νέες θέσεις εργασίας για τα ξενοδοχεία

  • Mayia Exclusive Resort & Spa 5*
  • Princess Andriana Resort & Spa 5*
  • Boutique 5

στη Ρόδο για την θερινή σεζόν 2023

Κυρίες Αρμοδιότητες :

  • Παρέχουμε άριστη εξυπηρέτηση επισκεπτών ανακαλύπτοντας όλες τις ανάγκες των επισκεπτών μας και ενεργώντας για αυτές τις ανάγκες προληπτικά, αποτελεσματικά και έγκαιρα
  • Καλωσορίστε και καλωσορίστε τους επισκέπτες παρέχοντας φιλική, αποτελεσματική και ευγενική εξυπηρέτηση
  • Κάντε check-in, check-out και συναλλαγές πληρωμής
  • Απαντήστε σε τηλεφωνικές κλήσεις, χειριστείτε παράπονα, αφίξεις, αναχωρήσεις και λειτουργίες ανάπαυσης
  • Διατηρήστε επαγγελματικό και υψηλής ποιότητας περιβάλλον προσανατολισμένο στις υπηρεσίες ανά πάσα στιγμή
  • Διατήρηση εργασιακών σχέσεων και επικοινωνία με όλα τα τμήματα

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Κάτοχος πτυχίου τουριστικής σχολής
  • Να έχει τουλάχιστον 2 χρόνια εμπειρία σε ανάλογη θέση σε ξενοδοχεία 5*
  • Άριστη γνώση της Αγγλικής και της Γερμανικής ή της Ιταλικής Γλώσσας (Γνώση τρίτης ξένης γλώσσας θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν)
  • Άριστη γνώση Η/Υ (γνώση του προγράμματος Οpera θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν)

Δεξιότητες:

  • Οργανωτικές και επικοινωνιακές δεξιότητες με υψηλή ικανότητα πολλαπλών εργασιών.
  • Αρίστη εξυπηρέτηση επισκεπτών ανακαλύπτοντας όλες τις ανάγκες των επισκεπτών μας και ενεργώντας για αυτές τις ανάγκες προληπτικά, αποτελεσματικά και έγκαιρα
  • Ομαδικότητα & Συνεργασία

Η εταιρία προσφέρει:

  • Άριστες συνθήκες εργασίες σε πολυτελές & επαγγελματικό περιβάλλον
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Εξέλιξη & Συνεχής εκπαίδευση
  • Δυνατότητα Διαμονής (για τους κατοίκους εκτός Ρόδου ή κατά περίσταση)
  • Διατροφή
  • Στόλη Εργασίας
Νότια Ρόδος
Με κάποια εμπειρία
Εποχιακός/ή