Για εργοδότες
Κωδ:Ref:PA/SE4C
Captain A la Carte
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
πριν ένα χρόνο
Ημ. ανάρτησης
Εποχιακός/ήΤύπος απασχόλησης
Εποχιακός/ή
ΤουρισμόςΚατηγορία θέσης
Τουρισμός

Ο Όμιλος HHotels Collection|Hatzilazarou Group ένας από τους κορυφαίους και αναπτυσσόμενους ομίλους στην Ελλάδα, προσφέρει νέες θέσεις εργασίας για το ξενοδοχείο Princess Andriana Resort & Spa 5* στη Ρόδο για την θερινή σεζόν 2023

(Ref:PA/SE4)

Ο/η κατάλληλος/η υποψήφιος/α είναι υπεύθυνος για την επίβλεψη του προσωπικού, των λειτουργιών και των επισκεπτών ,στο BBQ a la carte εστιατόριο & σε ιδιωτικές εκδηλώσεις. Τα καθήκοντά τους περιλαμβάνουν τον προγραμματισμό εκδηλώσεων για φαγητό, τη διαχείριση της υπηρεσίας φαγητού και ποτών και την εξυπηρέτηση των αιτημάτων και των παραπόνων των επισκεπτών.

Αρμοδιότητες

  • Να προβλέπει τις ανάγκες των επισκεπτών και να είναι βέβαιος/η ότι η υπηρεσία ανταποκρίνεται/υπερβαίνει τις προσδοκίες για να διασφαλίσει μια αξέχαστη και ευχάριστη γευστική εμπειρία.
  • Να διατηρεί την επικοινωνία και υποστηρίζει τον Υπεύθυνο Εστιατόριού.
  • Να επιθεωρεί την τραπεζαρία, τις ρυθμίσεις τραπεζιών, τις καρέκλες, τα δάπεδα, τη σωστή συντήρηση, την καθαριότητα και την ασφάλεια του εστιατόριού.
  • Να λαμβάνει άμεσα μέτρα για τη διόρθωση τυχόν προβλημάτων.
  • Να δέχεται και καλωσορίζει επισκέπτες. Να βοηθάει στο sitting των πελάτων.
  • Να ελέγχει την ροή του service κατά τη διάρκεια των ωρών εξυπηρέτησης για την ικανοποίηση των επισκεπτών, επιλύστε τυχόν παράπονα των επισκεπτών
  • Να επιβλέπει το προσωπικό του εστιατόριού και διατηρεί ενιαία πρότυπα εξυπηρέτησης σύμφωνα με τα πρότυπα της εταιρείας
  • Βεβαιωθείτε ότι οι εργασίες ολοκληρώνονται καθημερινά και οι προμήθειες του εστιατορίου είναι εφοδιασμένες.
  • Να εκπαιδεύει το προσωπικό του εστιατορίου στα πρότυπα εξυπηρέτησης, τα στοιχεία μενού, τη χρήση του συστήματος  και τις πωλήσεις.
  • Να συντονίζει την εξυπηρέτηση φαγητού μεταξύ του προσωπικού κουζίνας και σέρβις.
  • Να οδηγεί  και να συμβάλει στην επίτευξη των επιθυμητών αποτελεσμάτων που έχουν οριστεί για την εταιρεία  με υπηρεσίες υψηλής ποιότητας και εμπειρία για τους πελάτες
  • Να εκτελεί άλλα σχετικά καθήκοντα όπως του έχουν ανατεθεί

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Απόφοιτος σχολής τουριστικών επιχειρήσεων (επιθυμητό)
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 2 χρόνια σε αντίστοιχη θέση σε ξενοδοχειακή μονάδα 5*
  • Άριστη γνώση Αγγλικής
  • Γνώση Γερμανικής ή Ιταλικής ή Γαλλικής γλώσσας (επιθυμητή)

Δεξιότητες:

  • Οργανωτικές, επικοινωνιακές και ηγετικές ικανότητες
  • Ομαδικότητα και πνεύμα συνεργασίας
  • Προσαρμοστικότητα, ευελιξία, άριστη επαφή με πελάτες και συναδέλφους, προσανατολισμός στην εξυπηρέτηση του πελάτη, ομαδικό πνεύμα συνεργασίας
  • Επιμονή στην επίτευξη στόχων
  • Εξαιρετικές ικανότητες διαχείρισης χρόνου και πολλαπλών εργασιών.
  • καλές εποπτικές ικανότητες
  • Καλή επικοινωνία και ικανότητα προώθησης των πωλήσεων

Η εταιρία προσφέρει:

  • Πακέτο αποδοχών ανάλογων των προσόντων
  • Διαμονή (για εκτός περιοχής κατοίκους) & Διατροφή
  • Εξασφαλισμένες μηνιαίες απολαβές και ένσημα.
  • Εργασία σε πολυτελές και δυναμικά αναπτυσσόμενο περιβάλλον
  • Διαρκή Εκπαίδευση σύμφωνα με τα πρότυπα και τη δυναμική εξέλιξη της εταιρίας

Νότια Ρόδος
Με κάποια εμπειρία
Εποχιακός/ή