Για εργοδότες
Assistant Housekeeper
πριν 17 μέρες
Ημ. ανάρτησης
ΤουρισμόςΚατηγορία θέσης
Τουρισμός

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 2-3 ετών σε αντίστοιχη θέση σε ξενοδοχεία 4* ή 5*
  • Καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • Ικανότητα εστίασης της προσοχής στις ανάγκες των επισκεπτών, παραμένοντας ήρεμη και ευγενική ανά πάσα στιγμή
  • Αίσθηση οργάνωσης και προσοχή στη λεπτομέρεια και την ποιότητα
  • Διδασκαλία, ικανότητα εκπαίδευσης και μετάδοσης γνώσης
  • Ισχυρές διαπροσωπικές ικανότητες και ικανότητες επίλυσης προβλημάτων

Καθήκοντα:

  • Επιθεώρηση όλων των χώρων του ξενοδοχείου για να διασφαλίσει ότι διατηρείται τόσο η καθαριότητα όσο και η άνεση των επισκεπτών του ξενοδοχείου
  • Ανάθεση εργασιών καθαρισμού στο προσωπικό και άλλες οργανωτικές εργασίες.
  • Συνεχής επίβλεψη των καμαριερών
  • Καταγραφή lost & found
  • Συνεργασιαμε το τμήμα Τεχνικής Υπηρεσίας σε καθημερινή και μηνιαία βάση για να γίνεται σωστός προγραμματισμός προληπτικής συντήρησης και να διασφαλίστεί ότι τα δωμάτια συντηρούνται με τον καλύτερο δυνατό και αποτελεσματικότερο τρόπο
  • Συνεργασία με άλλα τμήματα του ξενοδοχείου, ιδίως με την ομάδα του Front Office, διασφαλίζοντας αποτελεσματική ανανέωση των δωματίων και ελαχιστοποίηση φθορών/ζημιών
  • Προσδιορισμός και παρακολούθηση στις ανάγκες παραγγελιών.

Παροχές:

  • Μόνιμη απασχόληση
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Ασφαλές και ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον
  • Συνεχής εκπαίδευση προσωπικού
  • Ευκαιρίες επαγγελματικής ανέλιξης
  • Εύκολα προσβάσιμη τοποθεσία ξενοδοχείου σε σταθμούς συγκοινωνιών μεταφοράς

Γίνετε ένα δυναμικό μέλος της ομάδας μας και ανακαλύψτε τις μοναδικές ευκαιρίες επαγγελματικής σταδιοδρομίας και τις ανταγωνιστικές παροχές που προσφέρει ο Όμιλος Athenaeum Hotels.

Καλλιθέα