Για εργοδότες
Waiter-Waitress / Σερβιτόρος-Σερβιτόρα
πριν 16 μέρες
Ημ. ανάρτησης
Entry / ΑρχάριοςΕπίπεδο εμπειρίας
Entry / Αρχάριος
ΤουρισμόςΚατηγορία θέσης
Τουρισμός

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 1-2 ετών σε αντίστοιχη θέση στον χώρο των ξενοδοχείων ή της εστίασης
  • Καλή γνώση αγγλικών
  • Πρακτική εμπειρία και εξοικείωση με τη χρήση ταμειακής μηχανής και συστημάτων PDA για παραγγελιοληψία
  • Παροχή υψηλής ποιότητας υπηρεσιών φιλοξενίας και προσοχή στη λεπτομέρεια
  • Επαγγελματική εμφάνιση, ευχάριστη προσωπικότητα με χαμόγελο και με πνεύμα συνεργασίας
  • Ανάληψη ατομικών πρωτοβουλιών και ανταπόκριση σε συνθήκες πίεσης
  • Δεξιότητες οργάνωσης και ταυτόχρονης εκτέλεσης πολλαπλών εργασιών και ικανότητα εργασίας υπό συνθήκες πίεσης
  • Προσεγμένη εμφάνιση

Καθήκοντα:

  • Προετοιμασία τραπεζιών
  • Παρουσίαση του μενού και παροχή λεπτομερών πληροφοριών
  • Παροχή προτάσεων σχετικά με το μενού, εφόσον ζητηθούν
  • Έλεγχος πιάτων και σερβίτσιων ως προς την καθαριότητά τους και την παρουσίαση, όπως και αναφορά τυχόν προβλημάτων
  • Στήσιμο τραπεζιών και διατήρηση της σάλας του εστιατορίου τακτοποιημένης
  • Τήρηση όλων των σχετικών υγειονομικών κανονισμών

Παροχές:

  • Μόνιμη απασχόληση
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Ασφαλές και ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον
  • Συνεχής εκπαίδευση προσωπικού
  • Ευκαιρίες επαγγελματικής ανέλιξης
  • Εύκολα προσβάσιμη τοποθεσία ξενοδοχείου σε σταθμούς συγκοινωνιών μεταφοράς

Γίνετε ένα δυναμικό μέλος της ομάδας μας και ανακαλύψτε τις μοναδικές ευκαιρίες επαγγελματικής σταδιοδρομίας και τις ανταγωνιστικές παροχές που προσφέρει ο Όμιλος Athenaeum Hotels.

Καλλιθέα