Για εργοδότες
Υπάλληλος Πλυντηρίων / Laundry - Tinos
πριν 12 μέρες
Ημ. ανάρτησης
Εποχιακός/ήΤύπος απασχόλησης
Εποχιακός/ή
ΤουρισμόςΚατηγορία θέσης
Τουρισμός

Το νέο ξενοδοχείο ODERA TINOS, που θα ανοίξει τον Μάιο του 2024 στο νησί της Τήνου, δυναμικότητας 77 δωμάτιων
(2 εστιατόρια, 3 μπαρ, spa, συνεδριακό κέντρο χωρητικότητας 120 ατόμων και παραλία), μέλος πολυεθνικής αλυσίδας, αναζητά:

Υπάλληλος Πλυντηρίων / Laundry

Καθήκοντα θέσης:

  • Φόρτωμα / ξεφόρτωμα πλυντηρίων και στεγνωτηρίων
  • Διαλογή ιματισμού (λινών, πετσετών κ.λπ.)
  • Δίπλωμα πετσετών και λινών χειρωνακτικά
  • Σιδέρωμα σε κύλινδρο και χειρωνακτικά
  • Πλύσιμο και σιδέρωμα όλου του ιματισμού των δωματίων και των λοιπών τμημάτων, καθώς και των ρούχων πελατών
  • Καθαρισμός των φίλτρων πλυντηρίων και στεγνωτηρίων, όπως και καθαρισμός όλων των άλλων μηχανών, αξεσουάρ και αντικειμένων
  • Γενική καθαριότητα του χώρου των πλυντηρίων και της λινοθήκης
  • Τήρηση της προσωπικής υγιεινής
  • Οποιαδήποτε άλλη εργασία ανατεθεί από Προϊσταμένη Housekeeping / Manager

Απαιτούμενα προσόντα / δεξιότητες:

  • Επαγγελματική εμπειρία σε ανάλογη θέση σε ξενοδοχείο
  • Φυσική κατάσταση και ευελιξία στην κίνηση
  • Ομαδικότητα, εργατικότητα, υπευθυνότητα, ικανότητα αποτελεσματικής οργάνωσης εργασιών και διαχείρισης χρόνου
  • Ευέλικτος και συνεργάσιμος χαρακτήρας

Η εταιρεία μας προσφέρει:

  • Ανταγωνιστικές μισθολογικές απολαβές αναλόγως προσόντων
  • Ποιοτικές συνθήκες διαμονής και διατροφή
  • Ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον
Εξωμβούργο
Με κάποια εμπειρία
Εποχιακός/ή