Υπάλληλος Τουριστικού Γραφείου - Κρατήσεις - Οργάνωση Tour -ΜYKONOS TRANSFER SERVICES
πριν 9 μέρες
Ημ. ανάρτησης
Εποχιακός/ήΤύπος απασχόλησης
Εποχιακός/ή
ΤουρισμόςΚατηγορία θέσης
Τουρισμός

Περιγραφή

Τουριστικό γραφείο στο Ελληνικό αναζητεί υπάλληλο γραφείου για το τμήμα του εισερχόμενου τουρισμού με προϋπηρεσία σε πωλήσεις οργανωμένων πακέτων διακοπών (group και μεμονωμένων ταξιδιωτών) και διαχείριση πελατών.

Ο/Η ενδιαφερόμενος/η θα είναι υπεύθυνος/η για τον συντονισμό και διαχείριση της κράτησης των πελατών με κύρια καθήκοντα κρατήσεις ξενοδοχείων, έκδοση εισιτηρίων και επικοινωνία με διάφορους προμηθευτές.

Το γραφείο εδρεύει στο Ελληνικό, πλήρης απασχόληση, αορίστου χρόνου με σταθερό ωράριο.

Κύρια Καθήκοντα

  • Πώληση εκδρομών μέσω τηλεφώνου και email και παρακολούθηση αυτών
  • Διαχείριση κρατήσεων
  • Κρατήσεις ξενοδοχείων
  • Κρατήσεις και έκδοση εισιτηρίων

Απαραίτητα Προσόντα

Απαραίτητα προσόντα
  • Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • Αρίστη γνώση χειρισμού Η/Υ MS Office
  • Eπικοινωνιακές δεξιότητες μέσω email και τηλεφώνου
  • Καλή διαχείριση χρόνου και εργασίας υπό πίεση (multi-tasking και problem solving)
  • Επιθυμητή η προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση

Παροχές

  • Πλήρης απασχόληση
  • Σταθερό ωράριο
  • Ιδιωτική Ασφάλιση
  • Διαμονη και Διατροφη
Μύκονος
Με κάποια εμπειρία
Εποχιακός/ή