Για εργοδότες
Receptionist / Υπάλληλος Υποδοχής
πριν 13 μέρες
Ημ. ανάρτησης
ΤουρισμόςΚατηγορία θέσης
Τουρισμός

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Πτυχίο ελληνικής ή ξένης τουριστικής σχολής
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 3 ετών σε ξενοδοχείο 4* ή 5*
  • Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας, γνώση επιπλέον ξένων γλωσσών θα εκτιμηθεί.
  • Γνώση ξενοδοχειακού προγράμματος Protel και MS Office, online booking engines
  • Ευχέρεια προφορικής και γραπτής επικοινωνίας στα ελληνικά και τα αγγλικά
  • Επαγγελματική συμπεριφορά με πνεύμα συνεργασίας και ομαδικότητας, οργανωτικές ικανότητες
  • Διατήρηση άριστων σχέσεων και επικοινωνίας με τους πελάτες και διάθεση για ορθή και άμεση επίλυση κάθε αιτήματος ή προβλήματος

Καθήκοντα:

  • Διαχείριση όλων των διαδικασιών της υποδοχής του ξενοδοχείου
  • Καλωσόρισμα πελατών και εκτέλεση των απαραίτητων εργασιών check in & check out
  • Ενημέρωση πελατών για τις υπηρεσίες του ξενοδοχείου
  • Διαρκής εξυπηρέτηση των επισκεπτών του ξενοδοχείου
  • Συνεργασία με λοιπά τμήματα, ευελιξία και προσαρμοστικότητα σε απαιτητικό περιβάλλον
  • Ικανότητα εργασίας υπό πίεση με υπευθυνότητα

Παροχές:

  • Μόνιμη απασχόληση
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Ασφαλές και ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον
  • Συνεχής εκπαίδευση προσωπικού
  • Ευκαιρίες επαγγελματικής ανέλιξης
  • Εύκολα προσβάσιμη τοποθεσία ξενοδοχείου σε σταθμούς συγκοινωνιών μεταφορά

Γίνετε ένα δυναμικό μέλος της ομάδας μας και ανακαλύψτε τις μοναδικές ευκαιρίες επαγγελματικής σταδιοδρομίας και τις ανταγωνιστικές παροχές που προσφέρει ο Όμιλος Athenaeum Hotels.

Καλλιθέα