Για εργοδότες
Κωδ:HO/ RECHK
Παιδαγωγός - KOS
ΚωςΤοποθεσία
Κως
πριν 14 μέρες
Ημ. ανάρτησης
Entry / ΑρχάριοςΕπίπεδο εμπειρίας
Entry / Αρχάριος
ΤουρισμόςΚατηγορία θέσης
Τουρισμός

Πρωτοπορώντας τα τελευταία 45 χρόνια, ο Όμιλος Mitsis είναι η μεγαλύτερη ιδιόκτητη ξενοδοχειακή αλυσίδα στην Ελλάδα, καθοδηγούμενος από την πελατοκεντρική του φιλοσοφία, την οικογενειακή φροντίδα και την αυθεντική ελληνική του ταυτότητα.

Με 22 ξενοδοχεία, 6.466 δωμάτια και 5.000 εργαζόμενους σε Αθήνα, Κρήτη, Καμένα Βούρλα, Κω, Ρόδο και Σαντορίνη, ο Όμιλος προσφέρει ένα πλούσιο μείγμα φιλοξενίας με εξαιρετικές υπηρεσίες, μοναδικές τοποθεσίες, άψογες εγκαταστάσεις, εκλεπτυσμένη γαστρονομία και ένα ευρύ φάσμα επιλογών και εμπειριών στους πελάτες του.

Μέσα από ένα οικογενειακό και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας μεταμορφώνουμε κάθε επισκέπτη μας σε επίτιμο φιλοξενούμενο, προσφέροντας αξέχαστες αναμνήσεις ζωής!

Ο Όμιλος Mitsis προσφέρει νέες θέσεις εργασίας στα ξενοδοχεία του:

Περιοχή: Κως

Τύπος Απασχόλησης: Εποχιακή

Ref: HO/ RECHK

Σκοπός

Ως Παιδαγωγός, θα είστε υπεύθυνος/η για την ασφάλεια, διαπαιδαγώγηση και τη διασκέδαση των παιδιών, δημιουργώντας έναν διασκεδαστικό και θετικό πλαίσιο παιχνιδιού και δημιουργικής απασχόλησης, με βάση τα πρότυπα και τις αξίες του Ομίλου Mitsis.

Αρμοδιότητες

  • Οργανώνει και εκτελεί τις καθημερινές δραστηριότητες του mini club.
  • Παραλαμβάνει και παραδίδει τα παιδιά σύμφωνα με τις διαδικασίες του Ομίλου και είναι υπεύθυνος/η για την ασφάλεια, τη φροντίδα και τη διασκέδαση τους καθ’ όλη τη διάρκεια παραμονής τους στο mini club.
  • Εφαρμόζει τις εγκεκριμένες δραστηριότητες του miniclub και διασφαλίζει την ενεργή συμμετοχή και ικανοποίηση των παιδιών.
  • Φροντίζει τις παραγγελίες αναλωσίμων του τμήματος.
  • Προετοιμάζει και εκτελεί το πρόγραμμα της mini disco.
  • Αναφέρει τυχόν βλάβες εξοπλισμού στο τμήμα ευθύνης τους.
  • Συμμετέχει σε ψυχαγωγικές δραστηριότητες του ξενοδοχείου.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Νηπιαγωγού / Βρεφονηπιοκόμου ΤΕ
  • Επαγγελματική εμπειρία σε αντίστοιχη θέση θα εκτιμηθεί
  • Καλή γνώση της Αγγλικής και Γερμανικής γλώσσας θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν
  • Καλή γνώση Η/Υ

Δεξιότητες

  • Επαγγελματισμός, Αξιοπιστία & Υπευθυνότητα
  • Ενσυναίσθηση
  • Προσαρμοστικότητα
  • Συνεργασία & Ομαδικότητα

Τι προσφέρουμε

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών & bonus επίτευξης στόχων
  • Εργασία σε ένα όμιλο με ανθρωποκεντρική αντίληψη και σεβασμό στο περιβάλλον, που επενδύει έμπρακτα και ενισχύει τις τοπικές κοινωνίες.
  • Διαρκή εκπαίδευση σύμφωνα με τα πρότυπα και τη δυναμική εξέλιξη της εταιρίας
  • Προοπτικές επαγγελματικής ανέλιξης σε έναν συνεχώς αναπτυσσόμενο όμιλο
  • Διαμονή μονόκλινη ή με συγκατοίκηση
  • Πλήρης Διατροφή

Δημιούργησε την δική σου επαγγελματική ιστορία #createyourcareerstory και γίνε μέλος μιας ομάδας 5.000 μελών στον  Όμιλο MITSIS!

Για όλες τις αιτήσεις και τα στοιχεία που θα υποβληθούν, θα τηρηθεί απόλυτη εμπιστευτικότητα.

Μπορείτε να προωθήσετε το βιογραφικό σας, στο career@mitsis.com ή να ακολουθήσετε το link "Αποστολή Βιογραφικού"

Μπορείς να μάθεις περισσότερες πληροφορίες για τον όμιλο Mitsis ακολουθώντας τα παρακάτω link :

Κως