Για εργοδότες
Κωδ:(REF:RB/BA
Υπάλληλοι Μπουφέ - Rhodes
πριν 24 μέρες
Ημ. ανάρτησης
Εποχιακός/ήΤύπος απασχόλησης
Εποχιακός/ή
ΤουρισμόςΚατηγορία θέσης
Τουρισμός

Ο Όμιλος H Hotels Collection|Hatzilazarou Group ένας από τους κορυφαίους & συνεχώς αναπτυσσόμενους ομίλους στην Ελλάδα, με παρουσία 31 ετών στον κλάδο της φιλοξενίας, προσφέρει νέες θέσεις εργασίας για τo ξενοδοχείo του Rhodes Bay & Elite Suites στη Ρόδο, για τη θερινή σεζόν 2024.

Υπάλληλοι Μπουφέ

Ξενοδοχέιο: Rhodes Bay & Elite Suites

Περιοχή: Ρόδος

Τύπος Απασχόλησης: Πλήρης / Εποχιακή

Ref: RB/ΒΑ

Τι θα συναντήσεις

Οι εργαζόμενοι σε αυτή τη θέση είναι Είναι υπεύθυνοι για την φροντίδα και αναπλήρωση του μπουφέ με στόχο την εύρυθμη λειτουργία και εμφάνιση του, ακολουθώντας τις οδηγίες που του δίνονται από τον προϊστάμενό έχοντας ως στόχο τα υψηλά πρότυπα της εταιρίας.

Αρμοδιότητες:

  • Αναλαμβάνουν εργασίες στην καθαριότητα σκευών και τη γενικότερη προετοιμασία του μπουφέ για το κεντρικό εστιατόριο
  • Φροντίζουν για την καθαριότητα και την ευταξία του μπουφέ και των σκευών και την επάρκεια αυτών
  • Βοηθούν στη μεταφορά εδεσμάτων από τη Κουζίνα στο Εστιατόριο και τα τοποθετουν άμεσα στο μπουφέ
  • Φροντίζουν για την έγκαιρη αναπλήρωση των εδεσμάτων του μπουφέ
  • Aακολουθουν οποιαδήποτε άλλα καθήκοντα ανατίθενται από τον Chef ή τοv Maitre του εστιατορίου

Απαραίτητα Προσόντα & δεξιότητες

  • Σχετική εμπειρία ιδανικά σε περιβάλλον ξενοδοχείου ή σε εστιατόριο.
  • Βασικές γνώσεις μαγειρικής και ζαχαροπλαστικής
  • Πνεύμα συνεργασίας και ομαδικότητας
  • Ευελιξία και προσαρμοστικότητα
  • Οργανωτικές δεξιότητες

Στα πλαίσια της παραπάνω θέσης, η εταιρία προσφέρει:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών, ασφάλιση & εργασιακές παροχές
  • Διαμονή ( για κατοίκους εκτός περιοχής) & Διατρόφη
  • Προοπτικές επαγγελματικής ανέλιξης, σε έναν συνεχώς αναπτυσσόμενο όμιλο
  • Διαρκή εκπαίδευση σύμφωνα με τα πρότυπα & τη δυναμική εξέλιξη της εταιρίας
  • Εξαιρετικό εργασιακό περιβάλλον, σε έναν οργανισμό που νοιάζεται τους ανθρώπους του, το περιβάλλον & τις τοπικές κοινωνίες

Για όλες τις αιτήσεις και τα στοιχεία που θα υποβληθούν θα τηρηθεί απόλυτη εμπιστευτικότητα.

H Hotels Collection - Unique hotels in Rhodes

Careers – H Hotels Collection – Rhodes luxury hotels – 5 Star hotels in Rhodes

Ιαλυσός
Με κάποια εμπειρία
Εποχιακός/ή