Για εργοδότες
Βοηθός Λογιστή
πριν 25 μέρες
Ημ. ανάρτησης
ΤουρισμόςΚατηγορία θέσης
Τουρισμός

Η bluegr Hotels & Resorts για πάνω από 50 χρόνια αποτελεί πρεσβευτή της αριστείας και της βιώσιμης ανάπτυξης, συνδυάζοντας τους τρεις πυλώνες του ποιοτικού τουρισμού: εξαιρετικές τοποθεσίες, μοναδικές υπηρεσίες, αυθεντικές εμπειρίες. Με τρία πολυτελή ξενοδοχεία σε Κρήτη – το Minos Beach art hotel, μέλος των Design Hotels, τον προορισμό ευεξίας Minos Palace hotel & suites και το οικογενειακό Candia Park village, ένα στην Αθήνα – το boutique Life Gallery Athens, και ένα στη Ρόδο – το Sunprime Miramare Park suites & villas, έχει κατακτήσει σημαντικές διεθνείς διακρίσεις, μεταξύ των οποίων πιστοποίηση Great Place to Work για την υψηλή εργασιακή κουλτούρα της, και 5άστερη πιστοποίηση από το φορέα Επιχειρηματικής Αριστείας EFQM. Με την πεποίθηση πως φιλοξενία και πολιτισμός οφείλουν να είναι έννοιες αλληλένδετες, στηρίζει έμπρακτα και ενεργοποιεί μέσω του Ιδρύματος Γ&Α Μαμιδάκη πρωτοβουλίες για τη σύγχρονη καλλιτεχνική δημιουργία και έρευνα.

Για τα κεντρικά γραφεία μας στην Αθήνα αναζητούμε:

ΒΟΗΘΟΣ ΛΟΓΙΣΤΗ

Κύριες Αρμοδιότητες:

  • Πληρωμές
  • Διαχείριση διαθεσίμων/Cash flow
  • Συμφωνία υπολοίπων προμηθευτών και πελατών
  • Επικοινωνία με προμηθευτές, φορείς δημοσίου και τράπεζες
  • Εγγραφές γενικής λογιστικής
  • Καταχωρήσεις παραστατικών
  • Συμμετοχή στη διαδικασία ετήσιου και ad hoc ελέγχου από Ορκωτούς Ελεγκτές
  • Ενημέρωση M.I.S. και δημιουργία Reports
  • Παρακολούθηση My Data
  • Διαχείριση Επενδυτικών

Οι ιδανικοί Υποψήφιοι διαθέτουν:

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ Λογιστικής ή Οικονομικών Επιστημών
  • Εργασιακή εμπειρία τουλάχιστον 3 έτη σε τμήμα λογιστηρίου εταιρίας - ιδανικά στον ξενοδοχειακό τομέα
  • Εμπειρία σε βιβλία Γ’ Κατηγορίας
  • Γνώση Ελληνικών και Διεθνών Λογιστικών Προτύπων (ΕΛΠ και IFRS)
  • Άριστη γνώση προγραμμάτων Ms Office και ERP συστημάτων
  • Γνώση του ERP της Entersoft
  • Καλή γνώση του κώδικά Φορολογικής Απεικόνισης Συναλλαγών
  • Άδεια Α΄Τάξης θα εκτιμηθεί
  • Πολύ καλή γραπτή και προφορική επικοινωνία στα Ελληνικά και στα Αγγλικά
  • Πάθος για την Αριστεία
  • Ικανότητα αποτελεσματικής επικοινωνίας
  • Υπευθυνότητα και Ικανότητα λήψης αποφάσεων και ανάληψης πρωτοβουλιών
  • Ομαδικότητα
  • Ευελιξία και προσαρμοστικότητα
  • Ικανότητα εργασίας υπό πίεση

H bluegr Hotels & Resorts προσφέρει:

  • Συνεχή εκπαίδευση
  • Ευκαιρίες Ανάπτυξης
  • Εξαιρετικό εργασιακό περιβάλλον βασισμένο σε διεθνή πρότυπα Επιχειρηματικής Αριστείας

Live the Blue Experience!

Ηράκλειο