Για εργοδότες
Front Office Agent
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
ΣίφνοςΤοποθεσία
Σίφνος
πριν ένα μήνα
Ημ. ανάρτησης
Entry / ΑρχάριοςΕπίπεδο εμπειρίας
Entry / Αρχάριος
Εποχιακός/ήΤύπος απασχόλησης
Εποχιακός/ή
ΤουρισμόςΚατηγορία θέσης
Τουρισμός

Κύριες αρμοδιότητες:

  • Καθημερινή διαχείριση όλων των διαδικασιών που αφορούν την λειτουργία του ξενοδοχείου
  • Υποδοχή και καλωσόρισμα των πελατών κατά την άφιξή τους
  • Ενημέρωση των πελατών για τις παροχές του ξενοδοχείου και παροχή πληροφοριών
  • Προώθηση νέων υπηρεσιών και παροχών του ξενοδοχείου
  • Παρακολούθηση και διασφάλιση πως οι υπηρεσίες που έχουν ζητηθεί παρέχονται σύμφωνα με τις επιθυμίες του πελάτη
  • Ενημέρωση του προσωπικού του ξενοδοχείου για το profile των πελατών
  • Άριστη συνεργασία με όλα τα τμήματα του ξενοδοχείου για την σωστή και λεπτομερή μεταφορά πληροφοριών
  • Συνεργασία με το Housekeeping Department για θέματα καθαριότητας και τήρηση των κανόνων υγιεινής στα δωμάτια και στους κοινόχρηστους χώρους

Προσόντα και δεξιότητες:

  • Πτυχίο τουριστικών επαγγελμάτων
  • Άριστη γνώση αγγλικών / γνώση γαλλικών θα θεωρηθεί ως προσόν
  • Εξαιρετικές επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Ενθουσιώδης και φιλική προσωπικότητα
  • Προσεγμένη εμφάνιση και καθαριότητα
  • Ικανότητα επικοινωνίας, διαχείρισης ομάδας και συνεργασίας
  • Ικανότητα multitasking και επίλυσης προβλημάτων
  • Ικανότητα αποτελεσματικής εργασίας υπό πίεση

Τι να περιμένεις από εμάς / στο πλαίσιο της παραπάνω θέσης η εταιρία προσφέρει:

  • Άριστες συνθήκες εργασίας
  • Φιλικό και επαγγελματικό περιβάλλον
  • Διατροφή και διαμονή
  • Όροι και πακέτο απολαβών αναλόγως προσόντων / προϋπηρεσίας
  • Δυνατότητα ανάπτυξης, εξέλιξης και μακροχρόνιας συνεργασίας
Σίφνος
Εποχιακός/ή