Για εργοδότες
Night Auditor/Ρεσεψιονίστ Βραδινής Βάρδιας
ΑθήναΤοποθεσία
Αθήνα
πριν ένα μήνα
Ημ. ανάρτησης
ΤουρισμόςΚατηγορία θέσης
Τουρισμός

NIGHT AUDITOR – ΑΘΗΝΑ

Η MENTORS Hospitality για το ξενοδοχείο THE MARGI 5* Hotel στην περιοχή της Βουλιαγμένης/Αθήνα , αναζητεί την παρακάτω θέση:

Night Auditor

Κύρια καθήκοντα και αρμοδιότητες:

  • Τήρηση ταμείου βάρδιας, κλείσιμο ημέρας και άνοιγμα νέας ταμειακής κατάστασης
  • Ημερήσιος έλεγχος κρατήσεων προ άφιξης και έλεγχος λογαριασμών προ αναχώρησης
  • Κλείσιμο τμημάτων, έλεγχος και παραλαβή ταμείων, κλείσιμο κεντρικού ταμείου
  • Έλεγχος main courante/λογαριασμών, rate check

Απαιτούμενα προσόντα / δεξιότητες:

  • Σχετική προϋπηρεσία τουλάχιστον 2 ετών σε αντίστοιχη θέση ξενοδοχείου 5* ή 4*
  • Πολύ καλή γνώση συστήματος PMS και MS Office
  • Υψηλό επίπεδο αγγλικής γλώσσας
  • Κάτοχος πτυχίου τουριστικής σχολής
  • Επαγγελματική εμφάνιση και συμπεριφορά,
  • Πηγαία ευγένεια και εξωστρέφεια,
  • Ομαδικό πνεύμα
  • Προσαρμοστικότητα, αποδοτικότητα υπό συνθήκες πίεσης

Η εταιρία προσφέρει:

  • την ευκαιρία να αναπτυχθείς σε μια δυναμική ομάδα, πολλές προκλήσεις, δημιουργικότητα
  • εκπαίδευση που θα σε προετοιμάσει ώστε να εξελιχθείς γρήγορα μέσω σεμιναρίων, τόσο σε βασικές αρχές εξυπηρέτησης πελατών όσο και σε ειδικά προσανατολισμένες στον τουρισμό
  • ανταγωνιστικές αποδοχές βάσει προσόντων
  • άριστες συνθήκες εργασίας σε συνεχώς εξελισσόμενο και πολυτελές περιβάλλον
  • μόνιμη εργασία
Αθήνα