Για εργοδότες
Κωδ:Παιδαγωγός
Παιδαγωγός (Atrium Hotels & Resorts) – Σεζόν 2024
ΡόδοςΤοποθεσία
Ρόδος
πριν ένα μήνα
Ημ. ανάρτησης
ΤουρισμόςΚατηγορία θέσης
Τουρισμός

Περιγραφή θέσης:

O/Η παιδαγωγός είναι υπεύθυνος/-η για τη δημιουργική απασχόληση των παιδιών από 3 έως 12 ετών. Είναι υπεύθυνος/η για την ασφάλεια και τη φροντίδα τους κατά τη διάρκεια της παραμονής τους στο ξενοδοχείο.

Κύριες αρμοδιότητες:

  • Φροντίζει και προσέχει τα παιδιά ηλικίας 3 έως 12 ετών.
  • Δημιουργεί ενδιαφέρων εκπαιδευτικές και διασκεδαστικές δραστηριότητες.
  • Εξασφαλίζει την ασφάλεια και την ευημερία των παιδιών.
  • Συνεργάζεται με τα υπόλοιπα τμήματα του ξενοδοχείου για τη διασφάλιση μιας συνολικά εξαιρετικής εμπειρίας για τους μικρούς επισκέπτες.

Απαραίτητα προσόντα:

  • Πτυχίο παιδαγωγού/νηπιαγωγού
  • Τουλάχιστον 2 χρόνια επαγγελματικής εμπειρίας ως παιδαγωγός.
  • Πολύ καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας.
  • Μια δεύτερη ξένη γλώσσα κατά προτίμηση Γερμανικά ή Γαλλικά, θα θεωρηθεί επιπλέον προσών.

Αναγκαίες δεξιότητες και αξίες:

  • Καλή και άνετη επικοινωνία
  • Επαγγελματισμός / υπευθυνότητα
  • Δημιουργικότητα και φαντασία

Πληροφορίες εταιρίας και παροχές προσωπικού:

Τα Atrium Hotels & Resorts προσφέρουν ένα ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών σε ένα δυναμικό και φιλικό περιβάλλον εργασίας. Η διαμονή και σίτιση καλύπτονται πλήρως από το ξενοδοχείο στο οποίο εργάζεστε.

Επιπρόσθετα, πραγματοποιούνται διαλέξεις εκπαιδευτικού χαρακτήρα καθώς και εξατομικευμένα προγράμματα εκπαίδευσης, βασιζόμενα στις ανάγκες του εκάστοτε εργαζομένου με γνώμονα την επαγγελματική και προσωπική εξέλιξη.

Καταληκτικά, εφαρμόζοντας αξιοκρατικά συστήματα αξιολόγησης και ανταμοιβών, παρέχονται μηνιαία χρηματικά bonus με γνώμονα την απόδοση των εργαζομένων.

Ρόδος