Για εργοδότες
Κωδ:Form2024
Front Office and Reservations Manager
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
πριν ένα μήνα
Ημ. ανάρτησης
ΤουρισμόςΚατηγορία θέσης
Τουρισμός

Το Sigma Boutique Apartments & Suites  (https://www.sigmasuites.gr ) είναι ένα νεόδμητο πολυτελές συγκρότημα ενοικιαζόμενων διαμερισμάτων βραχυχρόνιας διαμονής  που βρίσκεται στην  Θεσσαλονίκη, κοντά σε δημοφιλή αξιοθέατα και σημεία ενδιαφέροντος. Το συγκρότημα προσφέρει μια ποικιλία επιλογών διαμονής, για να ικανοποιήσει κάθε ανάγκη και προτίμηση, καθώς και μια σειρά από παροχές και υπηρεσίες για μια ολοκληρωμένη εμπειρία διαμονής.

Το συγκρότημα διαμερισμάτων αναζητά να καλύψει τη θέση του Front Office and Reservations Manager.

Αρμοδιότητες

  • Καλωσόρισμα πελατών
  • Οργάνωση - Διαχείριση κρατήσεων / απάντηση σε σχετική αλληλογραφία
  • Έγκαιρος εντοπισμός των τάσεων, των αναγκών και των ειδικών αιτημάτων των πελατών πριν από την άφιξη του επισκέπτη
  • Άριστη επικοινωνία με τους πελάτες από την αρχή, από τη στιγμή που πραγματοποιείται η κράτηση, στην άφιξη μέχρι και την αναχώρησή τους
  • Έλεγχος των αφίξεων  της επόμενης ημέρας και κατανομή των επισκεπτών  ανάλογα με την κράτηση και την επιθυμία των πελατών (allocation).
  • Σωστή και έγκαιρη διεκπεραίωση όλων των οικονομικών συναλλαγών & έκδοση σχετικών παραστατικών διαμονής
  • Άνοιγμα και κλείσιμο διαθεσιμότητας διαμερισμάτων

Απαιτούμενα προσόντα

  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 2 ετών   σε αντίστοιχη θέση σε   Ελλάδα ή εξωτερικό σε  ξενοδοχείο 4* ή 5*
  • Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας και τουλάχιστον μίας δεύτερης ξένης γλώσσας
  • Επαγγελματική εμφάνιση
  • Ομαδικότητα – προσαρμοστικότητα – οργάνωση
  • Ευχέρεια στην επικοινωνία και στις διαπροσωπικές σχέσεις, χαρακτήρας με θέληση για προσφορά
  • Άριστη γνώση Η/Υ καθώς και γνώση Booking, Airbnb, Channel Manager.
  • Εμπειρία χειρισμού Webhotelier.

Στο πλαίσιο της παραπάνω θέσης, η εταιρία μας προσφέρει:

  • Aνταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας
  • Bonus επίτευξης στόχων
  • Προοπτικές μακροχρόνιας συνεργασίας & ανέλιξης σε ρόλο Ηotel Manager

Για την αποστολή βιογραφικών θα τηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια.

Εφόσον σας ενδιαφέρει η συγκεκριμένη θέση παρακαλούμε οπως αποστείλετε το βιογραφικό σας σημείωμα στα παρακάτω email: info@sigmasuites.gr , fia07@hotmail.com με κωδικό Form2024.

Θεσσαλονίκη