Για εργοδότες
Α ΜΑΓΕΙΡΑΣ
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
ΛίνδοςΤοποθεσία
Λίνδος
πριν ένα μήνα
Ημ. ανάρτησης
ΤουρισμόςΚατηγορία θέσης
Τουρισμός

Ζητούνται Α μάγειρες για την θερινή σεζόν 2024 (1 Μαΐου- 31 Οκτωμβρίου) 8ωρο
Απο όμιλο καταστημάτων εστίασης στην Ρόδο  στα πόστα τηγάνια σε ιταλικό εστιατόριο (BOCCONCINO)και grill σε ελληνικό εστιατόριο (GREEK STORY) του ομίλου μας

Οι εργαζόμενοι σε αυτήν τη θέση υποστηρίζουν την παραγωγική διαδικασία της κουζίνας, σύμφωνα με τις οδηγίες του Chef. Συνεργάζονται με τα υπόλοιπα μέλη της ομάδας & ακολουθούν τα πρότυπα υγείας και ασφάλειας.

Κύριες Αρμοδιότητες

  1. Προετοιμάζει το μενού, εκτελώντας με ακρίβεια & συνέπεια τις συνταγές του Chef
  2. Φροντίζει για την αποθήκευση & οργάνωση των υλικών και συνεργάζεται με όλα τα μέλη της κουζίνας
  3. Μεριμνά για την καθαριότητα όλων των μηχανημάτων του πόστου, την τάξη στον χώρο εργασίας & τη σωστή χρήση του εξοπλισμού
  4. Εφαρμόζει όλες τις διαδικασίες σχετικά με την ασφάλεια, υγιεινή & αποθήκευση των τροφίμων σε όλη τη ροή της εργασίας του

Απαραίτητα προσόντα & δεξιότητες

  1. Εργασιακή εμπειρία σε αντίστοιχη θέση
  2. Γνώση και τήρηση όλων των κανόνων υγιεινής & ασφάλειας
  3. Επικοινωνιακές και οργανωτικές δεξιότητες & ομαδικό πνεύμα
  4. Δημιουργική σκέψη & ικανότητα εργασίας υπό πίεση
  5. Δυνατότητα ορθής διαχείρισης χρόνου & δεξιότητες επίλυσης προβλημάτων
  6. Βασικές γνώσεις Ασφάλειας και Υγιεινής στον χώρο εργασίας

Στα πλαίσια της παραπάνω θέσης, η εταιρία προσφέρει

  1. Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών & ασφάλιση
  2. Διαμονή ( για κατοίκους εκτός περιοχής)
  3. Προοπτικές επαγγελματικής ανέλιξης, σε έναν συνεχώς αναπτυσσόμενο όμιλο
  4. Διαρκή Εκπαίδευση σύμφωνα με τα πρότυπα και τη δυναμική εξέλιξη της εταιρίας
  5. Εξαιρετικό εργασιακό περιβάλλον, σε έναν οργανισμό που νοιάζεται για τους ανθρώπους του, το περιβάλλον και τις τοπικές κοινωνίες

    τηλ επικοινωνίας :6942232424
ΠΕΡΙΛΗΨΗ ΘΕΣΗΣ
Α ΜΑΓΕΙΡΑΣ
Λίνδος