Για εργοδότες
Operational Manager
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
πριν ένα μήνα
Ημ. ανάρτησης
Entry / ΑρχάριοςΕπίπεδο εμπειρίας
Entry / Αρχάριος
ΤουρισμόςΚατηγορία θέσης
Τουρισμός

Σχετικά με το Ξενοδοχείο Elisso:

Το Ξενοδοχείο Elisso είναι ένα γοητευτικό boutique ξενοδοχείο 35 δωματίων που βρίσκεται στη Λευκάδα, προσφέροντας στους επισκέπτες μια μοναδική εμπειρία στην καρδιά των Ιονίων Νήσων. Αναζητούμε ένα άτομο με ελάχιστη εμπειρία τριών χρόνων στον τομέα των ξενοδοχειακών, προκειμένου να ενταχθεί στην αναπτυσσόμενη ομάδα μας.

Αρμοδιότητες:

  • Συμβάλλει στην επίβλεψη των καθημερινών λειτουργιών όλων των τμημάτων του ξενοδοχείου, διασφαλίζοντας μια άψογη εμπειρία για τους επισκέπτες.
  • Συνεργάζεται στενά με τους επικεφαλής τμημάτων (υποδοχή, καθαριότητα, συντήρηση) για τη διατήρηση υψηλών προτύπων εξυπηρέτησης και αποδοτικότητας.
  • Υλοποιεί και παρακολουθεί τις πολιτικές και τις διαδικασίες του ξενοδοχείου ώστε να διασφαλίσει την καλύτερη διαμονή των επισκεπτών.
  • Συμβάλλει στην ανάπτυξη και εφαρμογή στρατηγικών για την άριστη εμπειρία των επισκεπτών μας.
  • Αναγνωρίζει ευκαιρίες για αναβάθμιση πωλήσεων και διασταυρούμενες πωλήσεις με στόχο την άριστη εμπειρία των επισκεπτών και την αύξηση εσόδων του ξενοδοχείου.
  • Υποστηρίζει τον Διευθυντή του ξενοδοχείου στη διαχείριση των προγραμμάτων εργασίας του προσωπικού, την εκπαίδευση και τις αξιολογήσεις απόδοσης, με έμφαση στις δεξιότητες πωλήσεων, την παραγωγή εσόδων και την επάρκεια στη χρήση των καναλιών PMS και OTA του ξενοδοχείου.
  • Αναγνωρίζει και αντιμετωπίζει τις ανησυχίες των επισκεπτών άμεσα και επαγγελματικά.
  • Παρακολουθεί τα σχόλια και τις αναφορές των επισκεπτών για να αναγνωρίζει τομείς προς βελτίωση.
  • Προετοιμάζει αναφορές λειτουργίας, περιλαμβάνοντας τον έλεγχο και ανάλυση αποκλίσεων του προϋπολογισμού, την απόδοση εσόδων και την απόδοση των καναλιών PMS/OTA, για να στηρίζει τις αποφάσεις της διοίκησης.
  • Διατηρεί ένα θετικό και επαγγελματικό περιβάλλον εργασίας που ενθαρρύνει την ομαδικότητα και τη συνεργασία.
  • Εκτελέι άλλα καθήκοντα όπως ανατίθενται από τον Διευθυντή του Ξενοδοχείου.

Προσόντα:

  • Ελάχιστη εμπειρία τριών χρόνων στον κλάδο της φιλοξενίας, προτίμηση σε ξενοδοχειακή ή θερετρική μονάδα.
  • Κατανόηση των λειτουργιών του ξενοδοχείου και δέσμευση για την παροχή εξαιρετικής εξυπηρέτησης επισκεπτών.
  • Εξαιρετικές δεξιότητες επικοινωνίας, διαπροσωπικών σχέσεων και επίλυσης προβλημάτων.
  • Επαρκής γνώση του Microsoft Office Suite και εμπειρία εργασίας με Συστήματα Διαχείρισης Ακινήτων (PMS).
  • Η άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας είναι απαραίτητη.
  • Πάθος για τον κλάδο της φιλοξενίας και αφοσίωση στη λεπτομέρεια και την ποιότητα.
  • Ικανότητα αυτόνομης εργασίας αλλά και ως μέλος μιας ομάδας σε ένα δυναμικό περιβάλλον.

Προνόμια:

  • Ανταγωνιστικός μισθός και πακέτο προνομίων.
  • Ευκαιρία εργασίας σε ένα όμορφο νησί της Ελλάδας.
  • Δυναμικό και θετικό περιβάλλον εργασίας.
  • Η ευκαιρία να αποκτήσετε εμπειρία σε όλες τις πτυχές της λειτουργίας ενός ξενοδοχείου.

Για να κάνετε αίτηση:

Παρακαλώ υποβάλετε το βιογραφικό και την συνοδευτική σας επιστολή στα Αγγλικά στο vacancies@elissohotel.com

Τηλ: +30 693 907 0672 (Σοφία)

Λευκάδα