Για εργοδότες
Κωδ:REF:PA/LS
Υπεύθυνος Πλυντηρίων
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
πριν 2 μήνες
Ημ. ανάρτησης
ΤουρισμόςΚατηγορία θέσης
Τουρισμός

Ο Όμιλος HHotels Collection | Hatzilazarou Group ένας από τους κορυφαίους & συνεχώς αναπτυσσόμενους ομίλους στην Ελλάδα, με παρουσία 31 ετών στον κλάδο της φιλοξενίας, προσφέρει νέα θέση εργασίας για το ξενοδοχείο Princess Andriana Resort & Spa 5* στην περιοχή Κιοτάρι Ρόδου, για τη θερινή σεζόν 2024.

Υπεύθυνο Πλυντηρίων

Ξενοδοχείο: Princess Andriana Resort & Spa 5*

Περιοχή: Νότια Ρόδος - Κιοτάρι

Τύπος Απασχόλησης: Ορισμένου χρόνου

Ref: PA/LS

Τι θα συναντήσεις

  Οι εργαζόμενοι σε αυτήν τη θέση είναι υπεύθυνοι για την ομαλή λειτουργία ολόκληρου του τμήματος πλυντηρίων σύμφωνα με τα υψηλά πρότυπα της εταιρίας.

Κύριες αρμοδιότητες

  • Προγραμματισμός, εποπτεία και διαχείριση όλων των λειτουργιών του τμήματος και των καθημερινών δραστηριοτήτων, στο πλαίσιο συγκεκριμένου προϋπολογισμού και με βάση τα υψηλότερα πρότυπα
  • Καθοδήγηση της ομάδας του πλυντηρίου, προσελκύοντας, εκπαιδεύοντας και αξιολογώντας το προσωπικό
  • Ορισμό στόχων, χρονοδιαγραμμάτων, πολιτικών & διαδικασιών
  • Παροχή αμφίδρομης επικοινωνίας και καλλιέργεια ενός συμμετοχικού περιβάλλοντος, με έμφαση στην παρότρυνση και την ομαδική εργασία
  • Ορθή χρήση του εξοπλισμού και των αναλωσίμων
  • Σύνταξη αναφορών κατανάλωσης υλικών (απορρυπαντικά, χημικά).
  • Τήρηση μηνιαίων στατιστικών στοιχείων για τον καθαρισμό των λινών του ξενοδοχείου.
  • Στενή συνεργασία με την Συντήρηση και τους Προϊστάμενους Τμημάτων του ξενοδοχείου
  • Συμμόρφωση με όλους τους κανονισμούς υγιεινής & ασφάλειας σύμφωνα με τα πρότυπα της εταιρίας

Απαραίτητα προσόντα & δεξιότητες

  • Πτυχίο/ Δίπλωμα σχετικό με το αντικείμενο
  • Αποδεδειγμένη εργασιακή εμπειρία, σε αντίστοιχη θέση, σε ξενοδοχείο
  • Ικανότητα να οργανώνει, να συντονίζει και να καθοδηγεί ομάδες σε πολλαπλές εργασίες με στόχο υψηλού επιπέδου αποτελέσματα
  • Εξαιρετικές δεξιότητες σχεδιασμού και επίλυσης προβλημάτων
  • Εμπειρία και γνώση για την εφαρμογή συστημάτων διαχείρισης ISO 9001, 14001 & 22000
  • Βασικές γνώσεις Ασφάλειας και Υγιεινής στον χώρο εργασίας

Στα πλαίσια της παραπάνω θέσης, η εταιρία προσφέρει

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών & ασφάλιση
  • Διαμονή (για κατοίκους εκτός περιοχής) & Διατροφή
  • Διαρκή εκπαίδευση σύμφωνα με τα πρότυπα και τη δυναμική εξέλιξη της εταιρίας
  • Προοπτικές επαγγελματικής ανέλιξης σε έναν συνεχώς αναπτυσσόμενο όμιλο
  • Εξαιρετικό εργασιακό περιβάλλον σε έναν οργανισμό που σέβεται τους ανθρώπους του, το περιβάλλον και τις τοπικές κοινωνίες

Για όλες τις αιτήσεις και τα στοιχεία που θα υποβληθούν, θα τηρηθεί απόλυτη εμπιστευτικότητα.

H Hotels Collection - Unique hotels in Rhodes

Careers – H Hotels Collection – Rhodes luxury hotels – 5 Star hotels in Rhodes

Νότια Ρόδος