Για εργοδότες
Κωδ:(RefΗΗ/FD3)
Νυχτερινό Υπάλληλο Υποδοχής
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
πριν 2 μήνες
Ημ. ανάρτησης
Εποχιακός/ήΤύπος απασχόλησης
Εποχιακός/ή
ΤουρισμόςΚατηγορία θέσης
Τουρισμός

Ο Όμιλος H Hotels Collection|Hatzilazarou Group ένας από τους κορυφαίους & συνεχώς αναπτυσσόμενους ομίλους στην Ελλάδα, με παρουσία 31ετών στον κλάδο της φιλοξενίας,  προσφέρει νέες θέσεις εργασίας για τα ξενοδοχεία του  στη Ρόδο, για τη θερινή σεζόν 2024.

Περιοχή: Νότια Ρόδος

Τύπος Απασχόλησης: Πλήρης Εποχιακή

Ref: ΗΗ/FD3

Τι θα συναντήσεις

Οι εργαζόμενοι σε αυτήν τη θέση είναι υπεύθυνοι για την οργάνωση, την εξυπηρέτηση και την επίλυση θεμάτων των πελατών, με το στόχο τα υψηλά πρότυπα της εταιρίας.

Κύριες αρμοδιότητες

  • Εξυπηρέτηση πελατών σύμφωνα με τα πρότυπα του ομίλου H Hotels Collection
  • Διαδικασίες αφίξεων & αναχωρήσεων
  • Διαχείριση ταμείου
  • Κλείσιμο ημέρας στο Property Management System, καθώς και κλείσιμο της Main Courante
  • Να γνωρίζει & να μεριμνά για θέματα ασφάλειας του ξενοδοχείου

Απαραίτητα προσόντα & δεξιότητες

  • Εργασιακή εμπειρία, τουλάχιστον ενός έτους, σε αντίστοιχη θέση
  • Άριστη γνώση αγγλικής γλώσσας, η γνώση επιπλέον γλώσσας θα θεωρηθεί προσόν
  • Γνώσεις εφαρμογών Microsoft (word, excel, outlook)
  • Γνώση προγράμματος opera ή οποιουδήποτε προγράμματος διαχείρισης κρατήσεων PMS (επιθυμητό)
  • Πελατοκεντρική αντίληψη
  • Επικοινωνιακές & οργανωτικές δεξιότητες και ομαδικό πνεύμα
  • Πτυχίο τουριστικής σχολής, θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν
  • Βασικές γνώσεις στην εφαρμογή συστημάτων διαχείρισης ISO 9001, 14001 & 22000
  • Βασικές γνώσεις Ασφάλειας και Υγιεινής στον χώρο εργασίας

Στα πλαίσια της παραπάνω θέσης, η εταιρία προσφέρει

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών, ασφάλιση & εργασιακές παροχές
  • Διαμονή ( για κατοίκους εκτός περιοχής) & Διατρόφη
  • Προοπτικές επαγγελματικής ανέλιξης, σε έναν συνεχώς αναπτυσσόμενο όμιλο
  • Διαρκή εκπαίδευση σύμφωνα με τα πρότυπα & τη δυναμική εξέλιξη της εταιρίας
  • Εξαιρετικό εργασιακό περιβάλλον, σε έναν οργανισμό που νοιάζεται τους ανθρώπους του, το περιβάλλον & τις τοπικές κοινωνίες

Για όλες τις αιτήσεις και τα στοιχεία που θα υποβληθούν, θα τηρηθεί απόλυτη εμπιστευτικότητα.

H Hotels Collection - Unique hotels in Rhodes

Careers – H Hotels Collection – Rhodes luxury hotels – 5 Star hotels in Rhodes

Νότια Ρόδος
Με κάποια εμπειρία
Εποχιακός/ή