Για εργοδότες
Rooms Division Assistant Manager - Rhodes
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
πριν 2 μήνες
Ημ. ανάρτησης
Εποχιακός/ήΤύπος απασχόλησης
Εποχιακός/ή
ΤουρισμόςΚατηγορία θέσης
Τουρισμός

Πρωτοπορώντας τα τελευταία 45 χρόνια, ο Όμιλος Mitsis είναι η μεγαλύτερη ιδιόκτητη ξενοδοχειακή αλυσίδα στην Ελλάδα,
καθοδηγούμενος από την πελατοκεντρική του φιλοσοφία, την οικογενειακή φροντίδα και την αυθεντική ελληνική του ταυτότητα.

Με 21 ξενοδοχεία, 6.466 δωμάτια και 5.000 εργαζόμενους σε Αθήνα, Κρήτη, Καμένα Βούρλα, Κω, Ρόδο και Σαντορίνη, ο Όμιλος προσφέρει ένα πλούσιο μείγμα φιλοξενίας με εξαιρετικές υπηρεσίες, μοναδικές τοποθεσίες, άψογες εγκαταστάσεις, εκλεπτυσμένη γαστρονομία και ένα ευρύ φάσμα επιλογών και εμπειριών στους πελάτες του.

Μέσα από ένα οικογενειακό και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας μεταμορφώνουμε κάθε επισκέπτη μας σε επίτιμο φιλοξενούμενο, προσφέροντας αξέχαστες αναμνήσεις ζωής!

Ο Όμιλος Mitsis προσφέρει νέες θέσεις εργασία για τα ξενοδοχεία του :

Assistant Room Division Manager

Περιοχή: Ρόδος

Τύπος Απασχόλησης: Εποχιακή/Πλήρης

Ref: MI/ ASRDR

Αρμοδιότητες

  • Συμμετέχει σε όλες τις εργασίες προετοιμασίας του τμήματος (κρατήσεις, rooms allocation, τιμολογήσεις, παρακολούθηση αιτημάτων πελατών).
  • Προετοιμάζει και επιβλέπει τη λειτουργία της υποδοχής.
  • Διαχειρίζεται αιτήματα και πελατών στα όρια της ευθύνης του.
  • Προγραμματίζει και επιβλέπει τις διαδικασίες ανοίγματος/κλεισίματος σε σχέση με όλα τα υπόλοιπα τμήματα.
  • Συμμετέχει στην διαμόρφωση των στόχων του τμήματος, σύμφωνα με τον ετήσιο προϋπολογισμό και τα πρότυπα εξυπηρέτησης.
  • Φροντίζει στην ενίσχυση των πωλήσεων
  • Επιβλέπει τις brochures των Tour Operator και προτείνει τις απαραίτητες έγκαιρες αλλαγές σε συμφωνία με τα fact sheets.
  • Υλοποιεί́ το μηνιαίο πλάνο διαχείρισης των Social Media, επιβλέπει και ανταποκρίνεται στα σχόλια των πελατών.
  • Συμμετέχει ενεργά στη διαδικασία στελέχωσης των θέσεων εργασίας του Ξενοδοχείου, σύμφωνα με την εταιρική πολιτική και τις αξίες του Ομίλου.
  • Παρακολουθεί την καθημερινή επαγγελματική παρουσία, και την πορεία απόδοσης των συνεργατών του και καθοδηγεί τη βελτίωσή τους.
  • Διαχειρίζεται το σύστημα αξιολόγησης απόδοσης και προτείνει πλάνο εκπαίδευσης σύμφωνα με τις εκπαιδευτικές ανάγκες.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Τουριστική Εκπαίδευση
  • Εμπειρία 5 έτη τουλάχιστον σε υποδοχή εκ των οποίων τα 2 έτη να είναι σε θέση ευθύνης
  • Άριστη γνώση Αγγλικών (προφορικών & γραπτών)
  • Πολύ καλή γνώση δεύτερης ξένης γλώσσας  θα θεωρηθεί προσόν.
  • Άριστη γνώση των εφαρμογών MS Office
  • Πολύ καλή γνώση Protel ή αντίστοιχου προγράμματος

Δεξιότητες

  • Επαγγελματισμός, Αξιοπιστία & Υπευθυνότητα
  • Ενσυναίσθηση
  • Προσαρμοστικότητα
  • Συνεργασία & Ομαδικότητα

Τι προσφέρουμε

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Μηνιαίο Bonus επίτευξης μηνιαίων στόχων & ετήσιας αποδοτικότητας
  • Εργασία σε έναν οικογενειακό όμιλο με ανθρωποκεντρική προσέγγιση και σεβασμό προς το περιβάλλον και την κοινωνία.
  • Διαρκή & εξατομικευμένη εκπαίδευση
  • Προοπτικές επαγγελματικής εξέλιξης σε έναν συνεχώς αναπτυσσόμενο όμιλο
  • Διαμονή
  • Πλήρης Διατροφή

Δημιούργησε την δική σου επαγγελματική ιστορία #createyourcareerstory και γίνε μέλος μιας ομάδας 5.000 μελών στα Mitsis Hotels!

Για όλες τις αιτήσεις και τα στοιχεία που θα υποβληθούν, θα τηρηθεί απόλυτη εμπιστευτικότητα.

   Μπορείς να μάθεις περισσότερες πληροφορίες για τον όμιλο Mitsis ακολουθώντας τα παρακάτω link :

Νότια Ρόδος
Με κάποια εμπειρία
Εποχιακός/ή