Για εργοδότες
Προϊστάμενος Τεχνικού τμήματος
πριν ένα μήνα
Ημ. ανάρτησης

Καταξιωμένη εταιρεία στον κλάδο των τροφίμων & της εστίασης, αναζητά για το Τεχνικό Τμήμα στην ΒΙ.ΠΕ Σίνδου Θεσσαλονίκης:

Προϊστάμενο Τεχνικού τμήματος

Αρμοδιότητες:

  • Διοίκηση και εποπτεία της λειτουργίας του Τεχνικού τμήματος
  • Υπεύθυνος για τη συντήρηση του μηχανολογικού εξοπλισμού του εργοστασίου συμπεριλαμβανομένων των εργαλείων παραγωγικής διαδικασίας και των βοηθητικών εγκαταστάσεων
  • Φροντίζει για επιδιορθώσεις βλαβών κατά τη διάρκεια της παραγωγής με άμεσο και ασφαλή τρόπο
  • Συντάσσει και υλοποιεί πρόγραμμα προληπτικής συντήρησης σε συνεργασία με το τμήμα παραγωγής για κάθε κύριο ή βοηθητικό μηχανικό εξάρτημα
  • Καθοδήγηση και εκπαίδευση τεχνικού προσωπικού
  • Ελέγχει και εποπτεύει τυχόν εξωτερικά συνεργεία κατασκευής και συντήρησης εγκαταστάσεων και εξοπλισμού
  • Μεριμνά για την τήρηση των κανονισμών ασφάλειας και υγιεινής από όλους τους υφισταμένους του

Απαραίτητα προσόντα:

  • Απόφοιτος ΤΕΙ, σχολής Ηλεκτρολογίας με άδεια εξασκήσεως επαγγέλματος
  • Εργασιακή εμπειρία τουλάχιστον 5 ετών στον τομέα των τεχνικών έργων και της συντήρησης, ιδανικά στην βιομηχανία τροφίμων
  • Γνώση σε συστήματα βιομηχανικών αυτοματισμών και αντιμετώπισης βλαβών σε πραγματικό χρόνο στην παραγωγική διαδικασία
  • Καλή γνώση Αγγλικών & χρήση Η/Υ
  • Εξαιρετικές ικανότητες ηγεσίας & διοίκησης ομάδων, επικοινωνίας και προσανατολισμός στα αποτελέσματα
  • Ικανότητες επίλυσης προβλημάτων, λήψης αποφάσεων και υπευθυνότητα

Η εταιρία προσφέρει:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών & παροχών
  • Ευχάριστο & δυναμικό περιβάλλον εργασίας
  • Συνεχή υποστήριξη, εκπαίδευση & προοπτικές εξέλιξης
Εχέδωρο
Με μεγάλη εμπειρία