Για εργοδότες
Κωδ:TECH05
ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗΣ ΠΩΛΗΣΕΩΝ/SERVICE
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
πριν 2 μήνες
Ημ. ανάρτησης

Από Ανώνυμη Εταιρία SEMAC AUTOMATION S.A. στον Πειραιά, με αντικείμενο την  και εμπορία βιομηχανικού και ναυτιλιακού εξοπλισμού μετρήσεων-αυτοματισμού, ζητείται Τεχνικός Μηχανικός υποστηριξης Πωλήσεων για στελέχωση του Τεχνικού Τμήματος.

Κύριες αρμοδιότητες

  • Τηλεφωνική υποστήριξη ,επίλυση τεχνικών θεμάτων
  • επισκευή ,εγκατάσταση,θέση σε λειτουργεία εφαρμογές του εξοπλισμού της εταιρίας στα εργαστήρια ή στο πεδίο .
  • Επίσκεψη  πελατών για προτάσεις αναβάθμισης  και τεχνική υποστηριξη των προιόντων και συστημάτων.
  • Εντοπισμός και ανάλυση των αναγκών των πελατών με βάση την πολύ καλή γνώση των διαθέσιμων προϊόντων και υπηρεσιών
  • βαθμονόμηση-calibration συσκευών
  • τεχνική υποστήριξη του τμήματος πωλήσεων

Απαραίτητα προσόντα

  • Πτυχίο  ΑΕΙ/ΤΕΙ ειδικότητας ηλεκτρολόγου/ηλεκτρονικού/αυτοματιστή
  • εμπειρία σε αντίστοιχη θέση  θα εκτιμηθεί ανάλογα
  • Άριστες επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Άριστη γνώση της Αγγλικής
  • Δίπλωμα οδήγησης ΙΧ αυτοκινήτου
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις
  • δυνατότητα ταξιδίων

Ακτίνα δραστηριότητας: Νότια Ελλάδα

Η εταιρία προσφέρει:

  • ανταγωνιστικό πακέτο παροχών
  • συνεχή εκπαίδευση
  • δημιουργικό περιβάλλον εργασίας
  • προοπτικές εξέλιξης

Δραπετσώνα