Για εργοδότες
Κωδ:Electr_SKRF_0324
Ηλεκτρολόγος Μηχανικός
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
ΛαμίαΤοποθεσία
Λαμία
πριν ένα μήνα
Ημ. ανάρτησης

Η Plankton First Moν. ΑΕ ιδρύθηκε στην Ελλάδα το 2019 από την ελβετική εταιρεία Plankton First AG, με σκοπό να γίνει ο ευρωπαϊκός κόμβος παραγωγής και προμήθειας μικροφυκών. Η αποστολή μας είναι η έρευνα, η ανάπτυξη, η παραγωγή και η εμπορία μικροφυκών και λειτουργικών συστατικών υψηλής αξίας που προέρχονται από μικροφύκη και μπορούν να βελτιώσουν, εκτός των άλλων, τη δημόσια υγεία και να αποτρέψουν ασθένειες. Για περισσότερες πληροφορίες, επισκεφθείτε το planktonfirst.com

Η Plankton First Moν. ΑΕ στην διαδικασία ανάπτυξης των δραστηριοτήτων παραγωγής της, αναζητά για την καλλιεργητική μονάδα της, η οποία εδρεύει στην Σκάρφεια Φθιώτιδας, Ηλεκτρολόγο Μηχανικό ΤΕΙ.

Αρμοδιότητες:

•    Επέκταση, επίβλεψη λειτουργίας και διαχείριση συντήρησης συστημάτων ηλεκτρικής παροχής Μέσης Τάσης, διανομή Μ/Τ, UPS, Γεννήτριες
•    Επέκταση, επίβλεψη λειτουργίας και διαχείριση συντήρησης συστημάτων ψύξης και κλιματισμού
•    Επέκταση, επίβλεψη λειτουργίας και διαχείριση συντήρησης συστημάτων ασφάλειας, πυρανίχνευσης, πυρόσβεσης, Access Control, CCTV
•    Συντήρηση συστημάτων αυτοματισμού
•    Δημιουργία προγράμματος για την διεξαγωγή προληπτικών και διορθωτικών εργασιών συντήρησης
•    Αναγνώριση και επίλυση προβλημάτων και βλαβών (ηλεκτρολογικών, ηλεκτρονικών, μηχανολογικών)
•    Εγκατάσταση, ρύθμιση ηλεκτρολογικού, ηλεκτρονικού και μηχανολογικού εξοπλισμού
•    Τήρηση διαδικασιών ασφαλείας και ποιότητας της μονάδας
•    Ανάγνωση και ερμηνεία ηλεκτρολογικού σχεδίου
•    Καλή γνώση SCADA και PLC
•    Διατήρηση αρχείων και δημιουργία αναφορών
•    Οργάνωση και διαχείριση αποθεμάτων ανταλλακτικών και λοιπών υλικών για τις μηχανές παραγωγής

Προσόντα:

•    Πτυχίο ΤΕΙ Ηλεκτρολόγου Μηχανικού με άδεια ασκήσεως επαγγέλματος
•    3-5 έτη προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση και σε βιομηχανικό περιβάλλον
•    Καλή γνώση Αγγλικής
•    Καλή γνώση Microsoft Office
•    Γνώση υδραυλικών θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν
•    Δίπλωμα αυτοκινήτου

Η εταιρεία προσφέρει:

•    Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
•    Επιπλέον ιδιωτική ασφάλιση
•    Δυναμικό και επαγγελματικό περιβάλλον με δυνατότητες εξέλιξης

Λαμία