Για εργοδότες
Τεχνικός Ηλεκτρικών Εργαλείων και Μηχανημάτων

Στη ΦΟΥΡΝΑΡΑΚΗΣ Α.Ε. αναπτύσσουμε, εμπορευόμαστε και διακινούμε τα πιο δυνατά brands βιομηχανικών εργαλείων και μηχανημάτων. Τα τελευταία 40 χρόνια κατέχουμε ηγετική θέση στην ελληνική αγορά, ενώ βρισκόμαστε ανάμεσα στις 17 πιο δυναμικές επιχειρήσεις στην Ελλάδα (Growth Awards 2021). Παράλληλα η εταιρεία γνωρίζει μεγάλη ανάπτυξη σε 22 χώρες, με στόχο να γίνει ένας από τους βασικούς παίκτες στον τομέα των εργαλείων χειρός και ηλεκτρικών εργαλείων σε όλη την Ευρώπη. Επενδύουμε συνεχώς στην ανάπτυξη των δεξιοτήτων των ανθρώπων μας και στην ανάπτυξη τους σύμφωνα με τις δικές τους ικανότητες. Το μέλλον της εταιρείας μας εξαρτάται από τους ανθρώπους μας, επομένως η πρόσληψη νέων ταλέντων είναι πρωταρχικής σημασίας για εμάς, πέρα και επάνω από τις προκλήσεις που αντιμετωπίζουν οι εργοδότες στις μέρες μας. Η ανάγκη να έχουμε τους σωστούς ανθρώπους, με τις κατάλληλες δεξιότητες και νοοτροπία την κατάλληλη στιγμή είναι πιο επιτακτική από κάθε άλλη φορά, και αισθανόμαστε περήφανοι που αυξάνουμε το εργατικό δυναμικό μας κατά 20% κάθε χρόνο τα τελευταία χρόνια, επενδύοντας στην πρόσληψη νέων ανθρώπων.

Η ταχύτατη ανάπτυξη της σειράς FF GROUP και οι συνεργασίες με πασίγνωστες εταιρείες ηλεκτρικών εργαλείων όπως FLEXSKILBOSCH επιβάλουν την περαιτέρω ενίσχυση του πρότυπου Επισκευαστικού Κέντρου. Στοχεύοντας στην παροχή κορυφαίου επιπέδου υπηρεσιών και ενδυνάμωση του ανθρώπινου δυναμικού, αναζητούμε:

Τεχνικό Ηλεκτρικών Εργαλείων και Μηχανημάτων

Αρμοδιότητες:

  • Έλεγχος και επισκευή ηλεκτρικών εργαλείων και μηχανημάτων
  • Συμμετοχή στην εξέλιξη των ηλεκτρικών εργαλείων και μηχανημάτων

Απαραίτητα προσόντα:

  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 2 ετών σε αντίστοιχη θέση
  • Επαγγελματισμός, συνέπεια και υπευθυνότητα
  • Θετικό & ομαδικό πνεύμα εργασίας
  • Βασικές γνώσεις αγγλικών
  • Βασικές γνώσεις ηλεκτρονικών υπολογιστών
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις

Επιθυμητά προσόντα:

  • Ειδικότητα Μηχανικού, Ηλεκτρολόγου ή Ηλεκτρονικού
  • Ενασχόληση με την τεχνολογία και το DIY

Προσφέρονται:

  • Μόνιμη και πλήρη απασχόληση
  • Άριστο και σύγχρονο περιβάλλον εργασίας με προοπτικές επαγγελματικής εξέλιξης
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών ανάλογα τα προσόντα και την εμπειρία του υποψηφίου
  • Ευκαιρίες εκπαίδευσης και επιμόρφωσης στο αντικείμενο
  • Έξοδα κίνησης
Αθήνα
πριν 10 μέρες