Για εργοδότες
ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗΣ ΦΩΤΟΒΟΛΤΑΪΚΩΝ ΣΤΑΘΜΩΝ - ΛΑΜΙΑ
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
ΛαμίαΤοποθεσία
Λαμία
πριν 2 μήνες
Ημ. ανάρτησης

Η ΕΤΑΙΡΕΙΑ

Η MGD Energy SA είναι ελληνική εταιρεία παροχής ολοκληρωμένων υπηρεσιών ηλεκτρικής ενέργειας με θυγατρικές εταιρείες που δραστηριοποιούνται στην Ελλάδα και στα Βαλκάνια. Στα 13 χρόνια ιστορίας της, η MGD Energy SA έχει σχεδιάσει και υλοποιήσει έργα ΑΠΕ υψηλών προδιαγραφών, τόσο στην Ελλάδα όσο και στο εξωτερικό. Η εταιρία δραστηριοποιείται σε δύο κυρίως τομείς, στη Μελέτη, Κατασκευή και Συντήρηση Φωτοβολταϊκών Σταθμών Παραγωγής Ηλεκτρικής Ενέργειας και στη Μελέτη, Κατασκευή  Ηλεκτρομηχανολογικών Συστημάτων. H MGD Energy SA στηριζόμενη στη βαθιά γνώση του αντικειμένου επενδύει στην καινοτομία, διερευνά και εξελίσσει προϊόντα και εφαρμογές που συνεχώς αναβαθμίζουν τις παρεχόμενες υπηρεσίες της σε έναν τομέα που καθορίζει το μέλλον.

Στο πλαίσιο δυναμικής ανάπτυξης των δραστηριοτήτων της, η MGD Energy SA αναζητά:

Ηλεκτρολόγο Μηχανικό Πεδίου

Καθήκοντα Θέσης

  • Εκτέλεση εργασιών Προληπτικής Συντήρησης σε Φωτοβολταϊκούς σταθμούς εντός Λαμίας ή όμορων Περιφερειακών ενοτήτων
  • Αποκατάσταση Βλαβών σε Φωτοβολταϊκούς σταθμούς εντός Λαμίας ή όμορων Περιφερειακών ενοτήτων
  • Εφαρμογή Προγραμμάτων Συντήρησης βάσει των οδηγιών του Υπεύθυνου του τμήματος Συντήρησης
  • Ενημέρωση εργασιών μέσω λογισμικού της εταιρείας

Απαιτούμενα Προσόντα

  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 2-3 έτη σε αντίστοιχη θέση
  • Πτυχίο Ηλεκτρολόγου Μηχανικού ΤΕΙ
  • Άδεια Ηλεκτρολόγου ΣΤ ειδικότητας επιθυμητή
  • Ικανότητα διαχείρισης πολλαπλών εργασιών και οργάνωσής τους βάσει προτεραιοτήτων
  • Επικοινωνιακές δεξιότητες και γραπτή επικοινωνία
  • Δυνατότητα ταξιδιών
  • Άδεια Οδήγησης Β

 Η εταιρεία προσφέρει ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών, καθώς και δυνατότητα για συνεχή εκπαίδευση και εξέλιξη.

Παρακαλούμε για το Βιογραφικό σας σημείωμα ή καλέστε μας στο +30 210 61 29 615 για περισσότερες πληροφορίες.

Λαμία