Τεχνικός / Μηχανικός Τηλεπικοινωνιακών Δικτύων - Νομός Μεσσηνίας
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
ΙθώμηΤοποθεσία
Ιθώμη
πριν 2 μήνες
Ημ. ανάρτησης

Πληροφορίες για την εταιρεία

To EUROAXES GROUP είναι ένας σύγχρονος όμιλος που προσφέρει ολοκληρωμένες λύσεις τεχνολογίας με υψηλή προστιθέμενη αξία, τόσο σε ιδιωτικές όσο και σε δημόσιες επιχειρήσεις και οργανισμούς.

Βασικός σκοπός του EUROAXES GROUP είναι να αποτελεί στρατηγικό συνεργάτη των πελατών της, στην επίτευξη των στόχων τους, βελτιώνοντας την αποδοτικότητα και αποτελεσματικότητα των δομών και των λειτουργιών τους, με αποτέλεσμα την ανάπτυξη και κερδοφορία τους.

Ο συγκερασμός των ποικίλων δεξιοτήτων και πολύτιμων εμπειριών του στελεχιακού δυναμικού που την αποτελεί, σε συνδυασμό με σημαντικές στρατηγικές συνεργασίες, επιτρέπει στην EUROAXES να παρουσιάσει ως integrator μια ολοκληρωμένη σειρά προϊόντων, λύσεων και υπηρεσιών, που απευθύνονται:

  • Σε παρόχους ολοκληρωμένων τηλεπικοινωνιακών λύσεων σταθερής και κινητής τηλεφωνίας και πρόσβασης.
  • Σε φορείς στον τομέα του Τουρισμού όλων των μεγεθών μέσω των λύσεων Hospitality.
  • Σε Δήμους και Περιφέρειες μέσω καινοτόμων λύσεων για την δημιουργία Smart Cities

Περιγραφή Θέσης

Η θέση του Τεχνικού / Μηχανικού Δικτύων θα στελεχώσει τη Διεύθυνση Technical Operations του ομίλου Euroaxes.

Οι αρμοδιότητές του, μεταξύ άλλων περιλαμβάνουν:

  • Την παροχή τεχνικής υποστήριξης στο πεδίο (Field).
  • Την εγκατάσταση και συντήρηση υποδομών δικτύου χαλκού (LLU) και οπτικών ινών (FTTH).
  • Την εγκατάσταση παθητικού και ενεργού δικτυακού εξοπλισμού και την ρύθμιση - παραμετροποίηση ενεργού εξοπλισμού
  • Εγκαταστάσεις νέων τηλεφωνικών συνδέσεων παρόχων.
  • Άρση βλαβών τηλεπικοινωνιακού δικτύου.

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Πτυχίο AEI, TΕΙ ή ΙΕΚ Τεχνολογικής κατεύθυνσης. Θα προτιμηθούν οι υποψήφιοι με κατεύθυνση τηλεπικοινωνίες και δίκτυα.
  • Επιθυμητή αποδεδειγμένη εμπειρία σε ανάλογη θέση.
  • Γνώση σε  δίκτυα νέας γενιάς (ADSL,VDSL, SHDSL, FTTH).
  • Γνώση συστημάτων πληροφορικής και τηλεπικοινωνιών
  • Επιθυμητή γνώση LAN, WAN και ασύρματων δικτύων (Switches, Routers, Firewalls, Wireless Links &  Access Points.)
  • Απαραίτητη χρήση Η/Υ και MS Office.
  • Καλή χρήση της ελληνικής και της αγγλικής γλώσσας.
  • Δίπλωμα οδήγησης (τουλάχιστον κατηγορίας Β΄).
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις.
  • Ομαδικό πνεύμα, οργανωτικές ικανότητες.

Πρόσθετα επιθυμητά προσόντα:

  • Πιστοποιήσεις Cisco, MikroTik
  • Πιστοποιήσεις διεθνών οργανισμών
  • Εμπειρία σε λύσεις και τεχνολογίες IoT, Smart Cities κλπ.

Προσωπικά επιθυμητά χαρακτηριστικά:

  • Οργανωτική ικανότητα, συνδυαστική γνώση, μεθοδικότητα και συνέπεια
  • Δυνατότητα απόδοσης σε ομάδες αλλά και αυτόνομα
  • Άνετη και αποδοτική επικοινωνία με πελάτες / συνεργάτες
  • Δυνατότητα λήψης αποφάσεων

Τι προσφέρουμε:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών βάσει εμπειρίας και προσόντων καθώς και ένα πακέτο επιπλέον αμοιβών βασιζόμενο σε ένα δίκαιο Bonus Scheme.
  • Σύμβαση Αορίστου χρόνου.
  • Παροχές όπως αυτοκίνητο ή δίκυκλο, κινητό τηλέφωνο και έξοδα κίνησης καλύπτονται από τον Όμιλο.
  • Ομαδική ιδιωτική ασφάλιση
  • Συνεχείς ευκαιρίες συμμετοχής σε προγράμματα εσωτερικής εκπαίδευσης, καθώς και εκπαίδευση σε αναγνωρισμένα ιδρύματα, με πλήρη κάλυψη των εξόδων.
  • Παρέχουμε προοπτικές εξέλιξης προσωπικής/επαγγελματικής σε μια αναπτυσσόμενη αγορά γεμάτη προκλήσεις.

Επικοινωνία

Τηλ : 2108210335 (εργάσιμες ημέρες από τις 09:00 έως 17:00)

Ιθώμη