Για εργοδότες
ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΠΩΛΗΣΕΩΝ / ΤΜΗΜΑ ΠΩΛΗΣΕΩΝ - ΚΡΗΤΗ
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις

Κύριες Αρμοδιότητες:

  • Προσέγγιση υπαρχόντων & νέων πελατών για την προώθηση και πώληση των τεχνικών λύσεων και προϊόντων της εταιρείας.
  • Επισκέψεις και εκπροσώπηση της εταιρείας, παρουσιάσεις, υποστήριξη του προϊοντικού μείγματος σε καταστήματα δομικών υλικών, τεχνικά πολυκαταστήματα, χρωματοπωλεία, εργοτάξια, ξενοδοχεία, μηχανικούς και συνεργεία
  • Διαπραγμάτευση συμβολαίων με τους πελάτες-κατασκευαστές και παρακολούθηση εκτέλεσης έργων
  • Παρουσίαση των προϊόντων της εταιρείας και διεξαγωγή εκπαιδεύσεων στα τεχνικά χαρακτηριστικά τους με στόχο την ενημέρωση και αύξηση των πωλήσεων
  • Παροχή συμβουλευτικής υποστήριξης σε τεχνικά θέματα και με προτάσεις για νέα τεχνικά προϊόντα.
  • Υποστήριξη των ενεργειών του Marketing με συμμετοχή σε εκθέσεις/συνέδρια και παροχή πληροφοριών από την αγορά

Απαιτούμενα Προσόντα:

  • Εμπειρία σε τεχνικές πωλήσεις και στην τεχνική υποστήριξη
  • Δίπλωμα οδήγησης και δυνατότητα ταξιδιών
  • Πτυχίο ΤΕΙ ή ΑΕΙ Μηχανολόγου Μηχανικού ή Πολιτικού Μηχανικού θα θεωρηθούν επιπλέον προσόν.
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικών
  • Πολύ καλή γνώση Η/Υ και άνεση με σχεδιαστικά προγράμματα για τις απαραίτητες παρουσιάσεις
  • Προηγούμενη επαγγελματική προϋπηρεσία ή συνεργασία με κατασκευαστική εταιρία καθώς και ενασχόληση στον τομέα των πωλήσεων με έμφαση στα σύγχρονα οικοδομικά υλικά, συστήματα εξωτερικής θερμομόνωσης και ενεργειακής αναβάθμισης κτηρίων θα θεωρηθούν επιπρόσθετο προσόν όπως επίσης επαφές στον κύκλο των συνεργείων εφαρμογής, ξενοδοχείων, κατασκευαστών, μηχανικών, αρχιτεκτόνων.

Απαραίτητες Ικανότητες και Δεξιότητες:

  • Ικανότητα τήρησης προθεσμιών και χρονοδιαγράμματος
  • Άριστη διαπραγματευτική ικανότητα και επικοινωνία με χρήση σύγχρονων οπτικό-ακουστικών μέσων σε παρουσιάσεις
  • Πνεύμα ομαδικότητας και ικανότητα συνεργασίας με τα διάφορα τμήματα της εταιρείας
  • Προσωπικότητα που να εμπνέει σοβαρότητα και επαγγελματική οντότητα

Προσφέρονται:

  • Εταιρικό αυτοκίνητο
  • Εταιρικό κινητό
  • Εταιρικό Tablet / PC
  • Ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον σε πνεύμα συνεργασίας και σεβασμού
  • Ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών
  • Πρόσθετη ιατροφαρμακευτική ασφάλιση
  • Σημαντικές προοπτικές επαγγελματικής ανάπτυξης και εξέλιξης στους κόλπους μίας εδραιωμένης και δυναμικής επιχείρησης
  • Εκπαίδευση στα καθήκοντα και στα προϊόντα της περιοχής ευθύνης του
Ηράκλειο
πριν ένα χρόνο