Για εργοδότες
Κωδ:TZSD003
Στέλεχος Πωλήσεων B2B
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
Company logo - click to visit company page
51-100
Κατασκευαστικός | Τεχνικός κλάδος

Η εταιρεία Κ.ΤΖΑΝΟΣ Α.Ε.Β.Ε. με πολυετή εμπειρία άνω των 40 ετών, στην βιομηχανική παραγωγή και διακίνηση μηχανολογικού εξοπλισμού, υδραυλικών εγκαταστάσεων, ψύξης, θέρμανσης και μόνωσης, κατέχει ηγετική θέση στην Ελληνική αγορά. Παράλληλα, χαίρει της αναγνώρισης από Ευρωπαϊκούς και Διεθνείς Οίκους με συνεχή και αδιάλειπτη παρουσία σε 40 χώρες παγκοσμίως.

Για την υποστήριξη των αναγκών της, η Εταιρεία επιθυμεί να στελεχώσει στο Τμήμα Πωλήσεων Νοτίου Ελλάδος,

Πωλητή Χονδρικής (Β2Β)

Αρμοδιότητες

  • Συντονισμός και προγραμματισμός επισκέψεων, ως προς την ανάπτυξη υφιστάμενου πελατολογίου και νέων συνεργασιών, για την προώθηση και πώληση προϊόντων και υπηρεσιών σύμφωνα με τις περιοχές ευθύνης
  • Διαρκής υποστήριξη των πελατών και παρακολούθηση των αναγκών τους
  • Ανάδειξη των προϊόντων μέσω της καλής γνώσης των τεχνικών τους χαρακτηριστικών
  • Επίτευξη των μηνιαίων στόχων
  • Παρακολούθηση των οικονομικών στοιχείων και των πωλήσεων των πελατών
  • Διαπραγμάτευση και επίτευξη συμφωνιών
  • Εφαρμογή της εμπορικής και πιστωτικής πολιτικής της Εταιρείας
  • Παρακολούθηση των εξελίξεων της αγοράς και των ενεργειών του ανταγωνισμού
  • Διαχείριση εταιρικών προγραμμάτων ως προς την επίτευξη άρτιας εξυπηρέτησης πελατών, συμπεριλαμβανομένου καταχώρηση – κατάσταση παράδοσης παραγγελίας και CRM

Απαιτούμενα Προσόντα

  • Επαγγελματική εμπειρία τουλάχιστον 2 έτη και άνω, στον χώρο των τεχνικών πωλήσεων, θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν εάν υπάγεται σε πωλήσεις χονδρικής ή/ και σε παρόμοιο κλάδο της Εταιρείας
  • Επικοινωνιακές δεξιότητες, πωλήσεων και διαπραγμάτευσης
  • Καλή γνώση ERP, CRM και MS Office προγραμμάτων
  • Καλή γνώση και χρήση της Αγγλικής γλώσσας
  • Ικανότητα ανάλυσης θεμάτων/προβλημάτων και ορθολογικής-ολιστικής  αντιμετώπισής τους καθώς και η επίδειξη ικανοτήτων οργάνωσης και πρόληψης
  • Συνέπεια, υπευθυνότητα, εμπιστευτικότητα και ακεραιότητα
  • Ικανότητα εργασίας κάτω από συνθήκες πίεσης

Προσφέρουμε: Ελκυστικό πακέτο αποδοχών, ιδιωτική ασφάλιση και εξοπλισμό (αυτοκίνητο, laptop & κινητό), εκπαίδευση και προοπτικές εξέλιξης σε ένα σύγχρονο, ευχάριστο και δυναμικό περιβάλλον εργασίας, συνεχή υποστήριξη και ανάπτυξη

Παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενοι ν’ αποστείλουν βιογραφικό σημείωμα επιλέγοντας «Κάνε αίτηση τώρα» ή μέσω hr@tzanos.gr, αναγράφοντας στο Θέμα TZSD003 Στέλεχος Πωλήσεων B2B.

Η αίτησή σας θα αντιμετωπιστεί με απόλυτη εμπιστευτικότητα και εχεμύθεια, σύμφωνα με όλους τους ισχύοντες κανονισμούς σχετικά με τα προσωπικά δεδομένα.

Μεταμόρφωση
πριν ένα χρόνο