Για εργοδότες
Κωδ:S230523TH
Traditional Trade Sales Supervisor
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις

Προφίλ Υποψηφίου :

Ο/Η Traditional Trade Sales Supervisor, είναι υπεύθυνος/η για την  διαχείριση της ομάδας Πωλήσεων με σκοπό την επίτευξη των στόχων πωλήσεων, αλλά και την   υλοποίηση της εμπορικής στρατηγικής της εταιρείας για την περιοχή ευθύνης του.

Αρμοδιότητες Υποψηφίου :

  • Προγραμματισμός, εφαρμογή και υλοποίηση του πλάνου ανάπτυξης της εταιρίας στην περιοχή ευθύνης του, σύμφωνα με την εμπορική στρατηγική της εταιρίας.
  • Διαχείριση της ομάδας πωλήσεων με σκοπό την επίτευξη των στόχων πωλήσεων στις επιμέρους περιοχές.
  • Καθοδήγηση και Εκπαίδευση με σκοπό την Ανάπτυξη των δεξιοτήτων & της αποτελεσματικότητας των μελών της ομάδας πωλήσεων.
  • Στενή συνεργασία με τους εμπορικούς συνεργάτες στην περιοχή ευθύνης, με σκοπό την διαχείριση και υποστήριξη, για την επίτευξη αποτελεσμάτων πωλήσεων.
  • Αποτελεσματική επικοινωνία και συνεργασία με τα άλλα τμήματα της εταιρείας (Marketing, HR, Finance, Supply Chain).
  • Ανάλυση των τάσεων της αγοράς και την αποτελεσματικότητα των ενεργειών ανάπτυξης, καθώς και την υποβολή προτάσεων και σχεδίων δράσης.
  • Υποστήριξη των Αξιών και Αρχών της Εταιρείας για την οικοδόμηση εμπιστοσύνης και σεβασμού με τους συνεργάτες και την αγορά.

Απαραίτητα Προσόντα :

  • Τουλάχιστον τρία (3) χρόνια εμπειρίας σε παρόμοια θέση πωλήσεων, ιδανικά στον τομέα του Παραδοσιακού Εμπορίου ( Ba.Re.Ca, Convenience Stores και Χονδρεμπόριο).
  • Πτυχίο στη Διοίκηση Επιχειρήσεων, στα Χρηματοοικονομικά ή σε σχετικό τομέα.
  • Γνώση της Αγγλικής γλώσσας.
  • Άριστη γνώση Η/Υ (MS Office).
  • Εμπειρία στην διαχείριση και ανάπτυξη ομάδων πωλήσεων. Ισχυρές οργανωτικές, επικοινωνιακές και αναλυτικές δεξιότητες, ικανότητα αποτελεσματικής διαπραγμάτευσης.
  • Επίλυση προβλημάτων, ευελιξία, αυτοπειθαρχία, ικανότητα εργασίας υπό πίεση και τήρησης προθεσμιών.

Παροχές:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών σε ένα ευχάριστο και δυναμικό περιβάλλον εργασίας με δυνατότητες εξέλιξης.
  • Εταιρικό Αυτοκίνητο.
  • Εταιρικό Τηλέφωνο & Tablet.
  • Ιδιωτική Ιατροφαρμακευτική Ασφάλιση.
Κομοτηνή
πριν ένα χρόνο