Για εργοδότες
Κωδ:ref.132023
Πωλητής/τρια Καλαμάτας(ref.132023- Full Time)
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις

Η Vitex A.E. είναι η μεγαλύτερη Ελληνικής ιδιοκτησίας βιομηχανία οικοδομικών χρωμάτων. Οι δραστηριότητές της περιλαμβάνουν την ανάπτυξη και την παραγωγή προϊόντων για τους τομείς των οικοδομικών χρωμάτων (Vitex), των ασφαλτικών μονώσεων (Hermes), της εξωτερικής θερμομόνωσης (VitexTherm) και των ναυτιλιακών χρωμάτων (Eumaria). Διαθέτοντας το πιο σύγχρονο εργοστάσιο στην Ελλάδα, και ένα από τα πιο σύγχρονα στην Ευρώπη, η Vitex A.E. προσφέρει ολοκληρωμένες και καινοτόμες λύσεις στην ελληνική αγορά και σε περισσότερες από 20 χώρες του εξωτερικού.

Αναδείχτηκε για το 2022 ανάμεσα στις 10 εταιρίες με το καλύτερο εργασιακό περιβάλλον στην Ελλάδα. Για περισσότερες πληροφορίες επισκεφθείτε το vitex.gr.

Η Vitex ζητά να προσλάβει:

Πωλητή/τρια για το κατάστημα Praktiker Καλαμάτας

(ref.132023- Full Time)

Αρμοδιότητες Θέσης

  • Διαχείριση του χώρου πώλησης που διαθέτει το κατάστημα.
  • Ανάπτυξη των λιανικών πωλήσεων εντός του καταστήματος.
  • Ολοκληρωμένη εξυπηρέτηση του τελικού καταναλωτή (Πρόταση υλικού – Οδηγίες εφαρμογής – Συμπληρωματικά υλικά).
  • Ανάπτυξη σχέσεων εμπιστοσύνης με τους καταναλωτές και με τους συνεργάτες του καταστήματος που δραστηριοποιείται.
  • Τοποθέτηση και τακτοποίηση του εμπορεύματος εντός των χώρων του καταστήματος
  • Συνεργασία με τον υπεύθυνο καταστήματος για την αναπλήρωση των αποθεμάτων και την κάλυψη της ζήτησης.
  • Ενημέρωση των καταναλωτών για προσφορές και προωθητικές ενέργειες.

Απαραίτητα προσόντα:

  •  Απαραίτητη προϋπηρεσία τουλάχιστον δύο (2) ετών σε αντίστοιχη θέση
  • Εμπορική αντίληψη και πελατοκεντρική προσέγγιση
  • Άριστη γνώση Microsoft Office
  • Ικανότητα προσαρμογής σε δυναμικό περιβάλλον
  • Οι άνδρες υποψήφιοι να έχουν εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις

Η εταιρεία προσφέρει:

  •  Ικανοποιητικές αποδοχές και άριστο εργασιακό περιβάλλον
  • Ευκαιρίες εξέλιξης σε μια ταχύτατα αναπτυσσόμενη εταιρεία με ηγετική θέση στην ελληνική αγορά και τα Βαλκάνια
  • Δυνατότητα σταθερής απασχόλησης
  • Συνεχή εκπαίδευση
  • Ιδιωτική ασφάλιση

Email: hr@vitex.gr

Τα δεδομένα προσωπικού χαρακτήρα σε αιτήσεις ή βιογραφικά χρησιμοποιούνται από τη VITEX A.E. περιοριστικά για τη διερεύνηση κάλυψης θέσεων εργασίας, διατηρούνται απολύτως εμπιστευτικά και διαγράφονται μετά πάροδο 6 μηνών από την παραλαβή τους. Για περισσότερες πληροφορίες βλ. Πολιτική Προστασίας Προσωπικών Δεδομένων στον ιστότοπο www.vitex.gr

Καλαμάτα
πριν ένα χρόνο