Για εργοδότες
Area Sales Manager Φαρμακείου στο νομό Θεσσαλονίκης
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
Company logo - click to visit company page
101-250
Φαρμακευτικές & Κλάδος Υγείας

H Power Health είναι μια κορυφαία Ελληνική Εταιρεία Φυσικών Προϊόντων Υγείας και ομορφιάς και 100% προσηλωμένη στο όραμά της να προσφέρει ποιοτικές, ασφαλείς και  αποτελεσματικές λύσεις υγείας, τόνωσης και ομορφιάς. Είναι η πρώτη εταιρεία φυσικών προϊόντων υγείας και διατροφής στην Ελλάδα που παρέχει στον Έλληνα καταναλωτή μια ολοκληρωμένη γκάμα προϊόντων – λύσεων σε ήπια καθημερινά προβλήματα υγείας διατροφής και ομορφιάς. Ταυτόχρονα αποτελεί μια από τις πιο αξιόπιστες Ευρωπαϊκές εταιρείες, με πλούσια εξαγωγική δραστηριότητα.

Στο πλαίσιο ανάπτυξης της Ομάδας Πωλήσεων αναζητά συνεργάτη ως

                                            Area Sales Manager Φαρμακείου

                                                 (με έδρα την Θεσσαλονίκη)

Αρμοδιότητες Ρόλου:

  • ευθύνη για την εφαρμογή, τον έλεγχο και την τήρηση από τις ομάδες πωλήσεων ευθύνης του της εμπορικής, τιμολογιακής & πιστωτικής πολιτικής καθώς και όλων των σχετικών διαδικασιών της εταιρίας με στόχο την επίτευξη των ποσοτικών και ποιοτικών στόχων πωλήσεων
  • καθημερινή καθοδήγηση, έλεγχος και συντονισμός της Ομάδας Πωλήσεων και επίλυση θεμάτων μέσω καθημερινών επισκέψεων με την Ομάδα στους πελάτες.
  • μέριμνα για την προάσπιση και διαφύλαξη της εικόνας της εταιρείας στην αγορά και ενεργή συμβολή στην ανάπτυξη και διατήρηση καλού ομαδικού κλίματος
  • καθημερινός έλεγχος των ημερήσιων και μηνιαίων εμπορικών αποτελεσμάτων και στόχων της Ομάδας Πωλήσεων.
  • συντονισμός και έλεγχος των προγραμμάτων επισκέψεων και ταξιδιών της Ομάδας Πωλήσεων.
  • υποστήριξη της Διεύθυνσης Πωλήσεων στη διαδικασία σύναψης ετήσιων συμβολαίων με μεγάλους πελάτες
  • παροχή ολοκληρωμένων προτάσεων-αναφορών στη Διοίκηση αναφορικά με ενέργειες βελτίωσης της εμπορικής πολιτικής της εταιρείας έχοντας σαν βάση τη στρατηγική και τους στόχους της εταιρείας

Απαραίτητα προσόντα:

  • τουλάχιστον 7 έτη προϋπηρεσίας σε Β2Β πωλήσεις εκ των οποίων 3 σε αντίστοιχη θέση
  • Κάτοχος πτυχίου ανώτερης ακαδημαϊκής εκπαίδευσης κατά προτίμηση MBA, Marketing
  • Πολύ καλή γνώση χρήσης εφαρμογών MS Οffice
  • Άριστες ικανότητες επικοινωνίας και παρουσίασης
  • Ικανότητα και προσήλωση στην επίτευξη στόχων
  • Ευελιξία εργασίας σε ωράρια φαρμακείων και συχνών ταξιδίων

 Τι προσφέρουμε:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Bonus και προμήθεια επίτευξης στόχων
  • Πρόσθετη ιδιωτική ασφάλιση
  • Εταιρικό αυτοκίνητο και κινητό
  • Κορυφαία εκπαίδευση στον κλάδο
  • Δυνατότητα ανάπτυξης στον πιο αναπτυσσόμενο κλάδο υγείας στην Ελλάδα

Παρακαλούμε αποστείλετε το βιογραφικό σας σημείωμα αναγράφοντας τον κωδικό της θέσης (ASMThes)

Με βάση τη συγκατάθεσή σας, όλα τα βιογραφικά θα αποθηκευτούν στη βάση δεδομένων μας για μέγιστο διάστημα 12 μηνών και όλα τα δεδομένα θα αντιμετωπίζονται με αυστηρή εμπιστευτικότητα, ανάλογη με τον Ευρωπαϊκό Κανονισμό προστασίας δεδομένων.

Θεσσαλονίκη
πριν ένα χρόνο
Με μεγάλη εμπειρία