Για εργοδότες
Υπάλληλο Τμήματος Τηλεφωνικών Πωλήσεων Food Service
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις

H alfa «ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ Δ. ΚΟΥΚΟΥΤΑΡΗΣ ΑΕΒΕ», με ηγετική θέση στην αγορά της κατεψυγμένης ζύμης, επενδύοντας στο ανθρώπινο δυναμικό της που αποτελεί σημαντικό κεφάλαιο και κινητήριο δύναμη της εταιρείας, αναζητά για το κεντρικό υποκατάστημά της στις Αχαρνές,

Υπάλληλο Τμήματος Τηλεφωνικών Πωλήσεων Food Service – Back Office Call Center Representative (Για το κανάλι του επαγγελματικού σημείου)

Αρμοδιότητες:

  • Ανάπτυξη και τηλεφωνική διαχείριση του πελατολογίου
  • Διαχείριση και παρακολούθηση αιτημάτων εισερχομένων και εξερχόμενων κλήσεων, emails και παραπόνων
  • Εξυπηρέτηση πελατών – καταχώρηση παραγγελιών
  • Τακτική επικοινωνία με τους πελάτες, λήψη και καταχώρηση παραγγελιών, διευθέτηση πληρωμών
  • Διατήρηση & ενημέρωση του ηλεκτρονικού αρχείου πελατών

Απαιτούμενα προσόντα:

  • Πτυχίο ΤΕΙ/ΑΕΙ σε Marketing, Διοίκηση Επιχειρήσεων ή άλλο συναφές αντικείμενο
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 2 ετών σε τηλεφωνικές πωλήσεις, ιδανικά σε FMCG προϊόντα
  •  Άριστη χρήση της Αγγλικής γλώσσας και του MS Office
  • Με άνεση και ικανότητα στην επικοινωνία, οργανωτικές ικανότητες, προσήλωση στην επίτευξη στόχων, μεθοδικός και αναλυτικός τρόπος σκέψης
  • Πνεύμα ομαδικής εργασίας & εμπιστοσύνης.

Προσφέρονται:

  • Ευκαιρία να συνεργαστείτε με #δυναμικούς ανθρώπους γεμάτους #πάθος #ακεραιότητα & #ομαδικότητα
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών (αναλόγως προσόντων)
  • Πλήρης απασχόληση
  • Ευκαιρίες εκπαίδευσης και ανάπτυξης

Παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενοι που πληρούν τις προϋποθέσεις να αποστείλουν το Βιογραφικό τους Σημείωμα στο email: hr@alfapastry.com.

Όλα τα βιογραφικά αντιμετωπίζονται με αυστηρή εμπιστευτικότητα. Η εταιρεία θα επικοινωνήσει μόνο με υποψήφιους με βιογραφικά που πληρούν τα απαιτούμενα προσόντα και κριτήρια.

Αχαρνές
πριν ένα χρόνο