Για εργοδότες
Brand Expert – Σύμβουλος Πωλήσεων B2B
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις

Η Vector Brands , αποκλειστικός αντιπρόσωπος για τα προϊόντα της WD-40, Master Lock, HPX , Fiskars, Armor All, STP, Turtle wax και άλλων σημαντικών Brands από το χώρο του DIY & Home Improvement στην Ελλάδα, αναζητεί να αναπτύξει την ομάδα πωλήσεών της.

Αυτή τη στιγμή, αναζητούμε υποψήφιους για τη θέση του Brand Expert – Σύμβουλος Πωλήσεων B2B, με εμπειρία τουλάχιστον 5 ετών στις εξωτερικές πωλήσεις και με περιοχές ευθύνης στην Αττική και την Επαρχία.

Καθήκοντα :

  • Διαχείριση πελατολογίου προς υλοποίηση της στρατηγικής της Διεύθυνσης Πωλήσεων στην περιοχή ευθύνης του/της.
  • Τακτική επικοινωνία με τους πελάτες με σκοπό να αναδεικνύει τις ανάγκες τους και να τους προτείνει τα ανάλογα προϊόντα από την μεγάλη εταιρική γκάμα.
  • Ανάπτυξη περαιτέρω του πελατολογίου, με αναζήτηση και προσπάθεια υλοποίησης νέων επιχειρηματικών ευκαιριών στην περιοχή ευθύνης του/της.
  • Συνεργασία με τα υπόλοιπα τμήματα της εταιρίας (Customer Service, Marketing κτλ.) με σκοπό την συνολική ικανοποίηση του πελάτη και την σωστή αξιοποίηση των εργαλείων της εταιρίας.
  • Προγραμματισμός και εφαρμογή της εμπορικής και πιστωτικής πολιτικής της εταιρείας.

Προσόντα :

  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 5 χρόνια στο χώρο των εξωτερικών πωλήσεων
  • Πτυχίο Ανώτερης/Ανώτατης Εκπαίδευσης
  • Γνώση Αγγλικών και εξοικείωση με την νέα τεχνολογία
  • Δυνατότητα ταξιδιών και διανυκτερεύσεων εκτός Αττικής
  • Πάθος για τις πωλήσεις
  • Διάθεση για περαιτέρω εξέλιξη
  • Πολύ καλές διαπραγματευτικές ικανότητες και δεξιότητες επικοινωνίας
  • Στρατιωτικές υποχρεώσεις εκπληρωμένες (για άνδρες υποψηφίους)
  • Κάτοχος διπλώματος Ι.Χ
  • Πολύ καλή γνώση MS Office
  • Εργατικότητα, συνέπεια, ομαδικό πνεύμα εργασίας

Προσφέρονται :

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών ανάλογα με τα προσόντα
  • Bonus επίτευξης στόχων και επιβράβευση αποδοτικότητας
  • Εταιρικό Αυτοκίνητο, εταιρική τηλεφωνική σύνδεση, tablet & laptop
  • Ιδιωτική ασφάλιση
  • Πλήρης κάλυψη εξόδων κίνησης
  • Συνεχής εκπαίδευση
  • Δυναμικό περιβάλλον με άριστες προοπτικές εξέλιξης
  • Εξαιρετικές συνθήκες εργασίας
Γλυφάδα
πριν ένα χρόνο
Με μεγάλη εμπειρία