Για εργοδότες
Κωδ:Salesman May24
Σύμβουλος Πωλήσεων B2B
Η θέση δε δέχεται πλέον αιτήσεις

Η Vector Brands , αποκλειστικός αντιπρόσωπος για τα προϊόντα της WD-40, Master Lock, Soudal, HPX , Fiskars, Armor All, STP, Turtle wax και άλλων σημαντικών  Brands από το χώρο του DIY Home Improvement στην Ελλάδα, αναζητεί να αναπτύξει την ομάδα πωλήσεων.

Αυτή τη στιγμή, αναζητούμε υποψήφιους για τη θέση του/της Σύμβουλο Πωλήσεων B2B, με έδρα την Αθήνα και περιοχές ευθύνης σε όλη την Ελλάδα.

Καθήκοντα

  • Διαχείριση πελατολογίου προς υλοποίηση της στρατηγικής της Διεύθυνσης Πωλήσεων στην περιοχή ευθύνης του/της.
  • Τακτική επικοινωνία με τους πελάτες με σκοπό να αναδεικνύει τις ανάγκες τους και να τους προτείνει τα ανάλογα προϊόντα από την μεγάλη εταιρική γκάμα.
  • Ανάπτυξη περαιτέρω του πελατολογίου, με αναζήτηση και προσπάθεια υλοποίησης νέων επιχειρηματικών ευκαιριών στην περιοχή ευθύνης του/της.
  • Συνεργασία με τα λοιπά τμήματα της εταιρίας (Customer Support, Marketing κτλ.) με σκοπό την συνολική ικανοποίηση του πελάτη και την σωστή αξιοποίηση των εργαλείων της εταιρίας.
  • Προγραμματισμός και εφαρμογή της εμπορικής και πιστωτικής πολιτικής της εταιρείας.

Προσόντα

  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 3 χρόνια στο χώρο των πωλήσεων
  • Προϋπηρεσία στον τομέα των Εξωτερικών Πωλήσεων
  • Πτυχίο Ανώτερης/Ανώτατης Εκπαίδευσης
  • Γνώση Αγγλικών, δυνατότητα γραπτής και προφορικής επικοινωνίας με προμηθευτές του εξωτερικού και ξένους πελάτες.
  • Εξοικείωση με τη νέα τεχνολογία, χρήση συστημάτων CRM, BI είναι απαραίτητη
  • Πολύ καλή γνώση MS Office
  • Δυνατότητα ταξιδιών και διανυκτερεύσεων εκτός Αττικής
  • Πάθος για τις πωλήσεις
  • Διάθεση για περαιτέρω εξέλιξη
  • Πολύ καλές διαπραγματευτικές ικανότητες και δεξιότητες επικοινωνίας
  • Στρατιωτικές υποχρεώσεις εκπληρωμένες (για άνδρες υποψηφίους)
  • Κάτοχος διπλώματος Ι.Χ
  • Εργατικότητα, συνέπεια, ομαδικό πνεύμα εργασίας

Προσφέρονται :

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών ανάλογα με τα προσόντα
  • Bonus επίτευξης στόχων και επιβράβευση αποδοτικότητας
  • Εταιρικό Αυτοκίνητο, εταιρική τηλεφωνική σύνδεση, tablet & laptop
  • Ιδιωτική ασφάλιση
  • Πλήρης κάλυψη εξόδων κίνησης
  • Συνεχής εκπαίδευση
  • Δυναμικό περιβάλλον με άριστες προοπτικές εξέλιξης
  • Εξαιρετικές συνθήκες εργασίας
Γλυφάδα
πριν 5 μήνες