Για εργοδότες
Κωδ:SIND001
Σύμβουλος Πωλήσεων

H εταιρεία ΧΡΟΝΟΓΡΑΦΙΚΗ Α.Ε., αποτελεί ηγέτιδα δύναμη στη βιομηχανία τροφίμων με πολυετή παρουσία, προφέροντας λύσεις με συστήματα ζύγισης, σήμανσης, εκτύπωσης και συσκευασίας. Στο πλαίσιο ανάπτυξης των δραστηριοτήτων της, επιθυμεί να προσλάβει σύμβουλο πωλήσεων για το τμήμα του Βιομηχανικού τομέα με έδρα τον Άγιο Ιωάννη Ρέντη, Αθήνας. Η θέση θα αναφέρεται στον Διευθυντή Πωλήσεων του Βιομηχανικού Τομέα.

Αρμοδιότητες:

  • Διαχείριση και ανάπτυξη του πελατολογίου της εταιρίας (υφιστάμενο και δυνητικό).
  • Αξιολόγηση των νέων πελατών.
  • Τήρηση της εμπορικής πολιτικής της εταιρίας και των διαδικασιών αυτής.
  • Επίτευξη του στόχου πωλήσεων.

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικών.
  • Επιθυμητό Πτυχίο Τεχνολόγου – Τροφίμων, Μηχανολόγου Μηχανικού, Χημικού Μηχανικού, Μηχανικού Παραγωγής και Διοίκησης ή συναφούς ειδικότητας.
  • Πολύ καλή γνώση Η/Υ.
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 1 χρόνο σε αντίστοιχη θέση του κλάδου είναι επιθυμητή, όχι απαραίτητη.
  • Ικανότητες επικοινωνίας και διαπραγμάτευσης.
  • Ομαδικό πνεύμα.
  • Ικανότητες συνεργασίας, προσαρμοστικότητας και ευελιξίας στη σκέψη.
  • Διάθεση για μάθηση.
  • Λήψη πρωτοβουλιών.
  • Δυνατότητα μετακινήσεων εκτός έδρας με πιθανή διανυκτέρευση (2 - 3 / μήνα).
  • Κάτοχος διπλώματος αυτοκινήτου.
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις για τους άνδρες υποψηφίους.

Παροχές της Εταιρείας:

  • Μόνιμη απασχόληση με προοπτική εξέλιξης.
  • Ευχάριστο και δημιουργικό περιβάλλον εργασίας.
  • Συνεχή εκπαίδευση και ανάπτυξη δεξιοτήτων.
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών.
  • Εταιρικό κινητό τηλέφωνο & Laptop.
  • Εταιρικό αυτοκίνητο.

Άγιος Ιωάννης Ρέντης
πριν 10 μέρες