Για εργοδότες
Yπεύθυνος Πωλήσεων

Πολυεθνική εταιρεία στον τομέα των τροφίμων με δυναμική παρουσία στην ελληνική αλλά και στην αγορά του εξωτερικού  ενδιαφέρεται  για υπεύθυνο πωλήσεων .

Αρμοδιότητες

Διαχείριση υπάρχοντος πελατολογίου και ανάπτυξη δικτύου πωλήσεων .

Προετοιμασία, παρουσίαση και διαπραγμάτευση εμπορικών προτάσεων Επαφή & διερεύνηση αγορών με στόχο την τοποθέτηση των προϊόντων σε σημεία πώλησης Συμμετοχή και εκπροσώπηση σε εκθέσεις .

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Προφίλ Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ με κατεύθυνσης διοίκηση επιχειρήσεων/marketing.
  • Απαραίτητη προϋπηρεσία τουλάχιστον 5 ετών σε σε αντίστοιχη θέση στον τομέα τροφίμων
  • Γνώση αγορών χονδρικής και λιανικής πώλησης
  • Γνώση εξαγωγικών διαδικασιών σε Ε.Ε & Τρίτες χώρες
  • Άριστη γνώση της Αγγλικής γλώσσας (γραπτά & προφορικά) Χαρακτηριστικά.
  • Άψογες επικοινωνιακές και διαπραγματευτικές ικανότητες
  • Οργανωτικές και διεκπαιρεωτικές ικανότητες
  • Ευελιξία, προσαρμοστικότητα, ομαδικότητα Ικανότητα οργάνωσης, σχεδιασμού και τήρησης προτεραιοτήτων.
  • Παροχές: Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών δυνατότητα εξέλιξης .
Χαλάστρα
πριν 10 μέρες