Για εργοδότες
Σύμβουλος Πωλήσεων Αυτοκινήτων - Μάρκας BYD

Ο Όμιλος Σφακιανάκη, με ηγετική θέση στην ελληνική αγορά του αυτοκινήτου, στο πλαίσιο ανάπτυξης των δραστηριοτήτων του, αναζητά νέο μέλος για την ομάδα του στην Αθήνα:

Βασικές αρμοδιότητες:

  • Υποδοχή πελατών και ανάπτυξη πελατολογίου
  • Εξασφάλιση των προσυμφωνημένων στόχων πωλήσεων
  • Διερεύνηση των αναγκών του πελάτη με στόχο την σωστή διάγνωση των προϊόντων και υπηρεσιών που καλύπτουν με τον καλύτερο δυνατό τρόπο τις απαιτήσεις του
  • Παρουσίαση του αυτοκινήτου στους δυνητικούς πελάτες
  • Διαχείριση αιτημάτων και παραπόνων πελατών μέχρι την παράδοση του αυτοκινήτου.
  • Συνοδεία πελάτη στην διαδικασία δοκιμαστικής οδήγησης ακολουθώντας επιλεγμένη διαδρομή εξηγώντας τα χαρακτηριστικά του αυτοκίνητου
  • Διαχείριση και καταγραφή αποτελεσμάτων επισκέψεων, στατιστικά στοιχεία
  • Γνώση ανταγωνισμού
  • Εξειδικευμένη πώληση επαγγελματικών οχημάτων

Απαιτούμενα προσόντα:

  • Απόφοιτος τριτοβάθμιας εκπαίδευσης,  Ανωτέρας ή Ανώτατης Σχολής
  • Επιθυμητή προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση
  • Καλή γνώση της Αγγλικής Γλώσσας (γραπτά και προφορικά)
  • Καλή χρήση Η/Υ (MS Office)
  • Δίπλωμα οδήγησης (απαραίτητο)
  • Ενδιαφέρον για το χώρο των πωλήσεων
  • Άριστες επικοινωνιακές δεξιότητες και ομαδικό πνεύμα
  • Ευχάριστη και θετική προσωπικότητα

Παροχές Εταιρίας:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών & παροχών
  • Δυναμικό & σύγχρονο περιβάλλον εργασίας
  • Συνεχής εκπαίδευση και ανάπτυξη
  • Ευκαιρίες επαγγελματικής εξέλιξης
Αθήνα
πριν 11 μέρες