Για εργοδότες
Κωδ:SALES007
Area Sales Representative (Αθήνα)

Στην Παντελής Παπαδόπουλος ΑΕΒΕ, στοχεύουμε στις καλύτερες δυνατές λύσεις για την παροχή ποιοτικών, σύγχρονων και φιλικών προς το περιβάλλον προϊόντων και υπηρεσιών. Η αποστολή και κουλτούρα μας, Φροντίδα για τη φύση, Αγάπη για τον Άνθρωπο.

Ξεκινήσαμε το ταξίδι μας το 1959 και συνεχίζουμε δυναμικά, προσφέροντας λύσεις για τον αγρό, το δάσος και τον κήπο, με ισχυρή παρουσία στις αγορές Ελλάδας, Κύπρου και Βουλγαρίας. Συνεργαζόμαστε με περισσότερα από 24 διεθνή εργοστάσια συμπεριλαμβανομένων των HUSQVARNA, GARDENA, McCULLOCH, OREGON, EFCO και HONDA ενώ διαθέτουμε πάνω από 40.000 προϊόντα μέσω 1.500 επιλεγμένων σημείων πώλησης.

Επενδύουμε στους ανθρώπους μας και ΜΑΖΙ, δημιουργούμε το αύριο! Αξίες όπως η συνέπεια, η ενσυναίσθηση, η εντιμότητα, το ομαδικό πνεύμα συνεργασίας, αλλά και η συνεχής προσπάθεια για βελτίωση και εξέλιξη, μας καθοδηγούν και μας οδηγούν στην πρόοδο και τη δημιουργία.  Αν μοιραζόμαστε τις ίδιες αξίες και ενθουσιασμό τότε γίνε μέλος της ομάδα μας!

Στα πλαίσια Ανάπτυξης των Δραστηριοτήτων του ομίλου μας, αναζητούμε Area Sales Representative με έδρα την Αθήνα.

Βασικές Αρμοδιότητες Θέσης:

  • Διατήρηση και ανάπτυξη υφιστάμενου Δικτύου Συνεργατών στις περιοχές ευθύνης
  • Διερεύνηση Αγοράς για αναγνώριση ευκαιριών για νέες συνεργασίες
  • Παρακολούθηση εξελίξεων αγοράς και ανταγωνισμού και λήψη πρωτοβουλιών για σχετικές ενέργειες
  • Επίβλεψη και Βελτίωση της Εικόνας των Οίκων στα σημεία πώλησης που διαχειρίζεται
  • Συνεργασία με τα υπόλοιπα τμήματα της εταιρείας, για επίλυση ζητημάτων των πελατών
  • Έρευνα και ανάλυση ανταγωνισμού στην αγορά
  • Εφαρμογή της Εμπορικής και Πιστωτικής Πολιτικής της Εταιρείας

Απαραίτητα Προσόντα Θέσης:

  • Εμπειρία 3-5 έτη σε αντίστοιχη θέση
  • Εκπαίδευση Τεχνικής, Μηχανολογικής ή Γεωπονικής κατεύθυνσης θα εκτιμηθεί
  • Πελατοκεντρική αντίληψη με γνώμονα τη δημιουργία σταθερών συνεργασιών και την αυξημένη ικανοποίηση των συνεργατών μας
  • Δίπλωμα Οδήγησης
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικών
  • Ομαδικό Πνεύμα Συνεργασίας
  • Δυνατότητα ταξιδιών, βάσει μηνιαίου προγράμματος

Η Εταιρεία Προσφέρει:

  • Ανταγωνιστικές Αποδοχές
  • Bonus Επίτευξης
  • Ιδιωτική Ασφάλιση
  • Εταιρικό Αυτοκίνητο
  • Ευκαιρίες εξέλιξης και συνεχούς μάθησης σε μια σταθερά αναπτυσσόμενη εταιρεία
Αθήνα
πριν 14 μέρες