Για εργοδότες
Κωδ:WOODIFY_BD
Business developer
Company logo - click to visit company page
16-50
Κατασκευαστικός | Τεχνικός κλάδος
πριν 18 μέρες
Ημ. ανάρτησης

Στην WOODIFY πιστεύουμε πως έχεις να προσφέρεις πολλά. Είμαστε μια εταιρεία που στο επίκεντρο έχει το πελάτη και την ολοκληρωμένη εξυπηρέτηση του,  γι’ αυτό σε εμάς θα βρει τις πιο well-designed λύσεις υψηλής ποιότητας για το χώρο της κουζίνας και του υπνοδωματίου. Στόχος μας είναι να σχεδιάσουμε νέους χώρους γεμάτους έμπνευση και να κάνουμε τη καθημερινότητα των πελατών μας ομορφότερη και ευκολότερη.

Για τη θέση του Business development manager αναζητάμε στέλεχος με ικανότητες  και διάθεση να ενταχθεί σε μία ταχέως εξελισσόμενη εταιρία:

Κύριες Αρμοδιότητες :

  • Διαχείριση, σχεδιασμό, οργάνωση και εκτέλεση των διαδικασιών της εταιρείας που αφορούν την επαγγελματική προσέγγιση μεγάλων πελατών.
  • Διαπραγμάτευση με νέους συνεργάτες για το κλείσιμο συμφωνιών.
  • Παρακολούθηση της αγοράς και του ανταγωνισμού και συνεχής αξιολόγηση του περιβάλλοντος με στόχο τον εντοπισμό ευκαιριών για την ανάπτυξη των δραστηριοτήτων της εταιρίας.
  • Ακολουθείται η διαδικασία συλλογής στοιχείων για σύνταξη προφίλ πελάτη και διεξάγει συνεντεύξεις με πελάτες, έτσι ώστε να εντοπίσει και να καταγράψει με λεπτομέρεια ανάγκες, απαιτήσεις και ευκαιρίες ανάπτυξης των πελατών.
  • Κατάθεση εμπορικών προτάσεων, στα πλαίσια της στρατηγικής πωλήσεων της εταιρίας με κύριο στόχο την ανάπτυξη των πωλήσεων
  • Προσανατολισμός στην αύξηση του μεριδίου αγοράς, στην επίτευξη του στόχου πωλήσεων και εισπράξεων
  • Reporting μηνιαίων αναφορών πωλήσεων και προόδου.

Απαραίτητα προσόντα:

  • BSc στον τομέα διοίκησης επιχειρήσεων ή πολιτικών μηχανικών και αρχιτεκτόνων θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν.
  • Εμπειρία τουλάχιστον 5 έτη ως business development manager ή ως Key Account ή Υπεύθυνος Πωλήσεων ή Στέλεχος Πωλήσεων Β2Β.
  • Κατανόηση σε Business Development και
  • Άριστη γνώση της Αγγλικής & Ελληνικής γλώσσας.
  • Άριστη γνώση MS office και χρήσης υπολογιστή.
  • Προσανατολισμός στους στόχους.
  • Δυναμική Προσωπικότητα με διοικητικές και οργανωτικές ικανότητες.
  • Άριστες επικοινωνιακές και διαπραγματευτικές δεξιότητες.
  • Άριστες δεξιότητες ανάλυσης, στρατηγικής και οργάνωσης πελατολογίου.

Παροχές:

  • Μοντέρνο, σύγχρονο και φιλικό περιβάλλον εργασίας
  • Εξέλιξη της σταδιοδρομίας εντός της εταιρείας Woodify
  • Πολιτική bonus επίτευξη στόχων
  • Εταιρικό αυτοκίνητο
  • Laptop
  • Εταιρικό κινητό
  • 20 - 25k gross annual αναλόγως την εμπειρία του υποψηφίου
Αχαρνές