Για εργοδότες
Sales Executive

Oikos Property Developments is a fast-growing company that operates in real estate. Our mission is to improve our customers’ experience to maximum. For this purpose, we would like to include in our team a Sales Executive, Property Development for permanent occupation.

Your tasks:

  • Achieve growth and sales targets
  • Grow and implement sales plan. Drive new business, manage and create leads and deals
  • Show the properties to potential clients, in order the sale to be more effective
  • Schedule and conduct site visits and follow up effectively with potential tenants till closure
  • Conduct market research
  • Ability to effectively communicate and confidently present to potential clients
  • Be an active good listener and able to influence and negotiate with leads
  • Manage and update the CRM daily
  • Be able to create, prepare and present presentations

Your Profile:

  • Proven experience in the sales field. Experience in the real estate industry would be considered an advantage.
  • Full Professional Proficiency in English, both written and oral (additional languages will be considered an advantage)
  • Advanced computer skills (social media, microsoft office and related software, emails)
  • Self-motivated and result driven
  • Excellent communication skills
  • Organizational skills
  • Comfortable connecting with potential customers
  • Focused on achieving goals
  • Profesionalism and team working skills
  • Enthusiastic, customer oriented and organised
  • Driver's license

What we offer:

  • Direct recruitment
  • Fixed monthly earnings
  • Competitive remuneration package and benefits according to qualifications
  • Plenty of opportunities
  • Continuous education and training
  • Excellent conditions and friendly working environment

All applications will be treated with the strictest confidentiality.

Η Oikos Property Developments είναι ραγδαία αυξανόμενη εταιρεία η οποία δραστηριοποιείται στον χώρο του real estate. Η αποστολή μας είναι να μεγιστοποιήσουμε την εμπειρία των πελατών μας. Για αυτό τον σκοπό, επιθυμούμε να  εντάξουμε στην ομάδα μας  Sales Executive, Property Development για μόνιμη απασχόληση.

Τα καθήκοντα σου:

  • Επίτευξη στόχων ανάπτυξης και πωλήσεων
  • Ανάπτυξη και εφαρμογή σχεδίου πωλήσεων. Δημιουργία και εφαρμογή σχεδίου πωλήσεων. Διαχείριση και δημιουργία δυνητικών πελατών και δημιουργία δυνητικών πελατών και συμφωνιών
  • Επίδειξη των ακινήτων σε πιθανούς πελάτες, προκειμένου η πώληση να είναι πιο αποτελεσματική
  • Προγραμματισμός και πραγματοποίηση επισκέψεων στο χώρο και αποτελεσματικά follow up πιθανών ενοικιαστών μέχρι το κλείσιμο
  • Διεξαγωγή έρευνας αγοράς
  • Ικανότητα αποτελεσματικής επικοινωνίας και παρουσίασης με αυτοπεποίθηση στους πιθανούς πελάτες
  • Ενεργός και καλός ακροατής, ικανός να επηρεάζει και να διαπραγματεύεται με συμφωνίες
  • Διαχείριση και ενημέρωση του CRM καθημερινά
  • Δημιουργία, προετοιμασία και επίδειξη παρουσιάσεων

Το προφίλ σου:

  • Αποδεδειγμένη εμπειρία στον τομέα των πωλήσεων. Εμπειρία στον κλάδο των ακινήτων θα θεωρηθεί προσόν.
  • Πλήρης επαγγελματική επάρκεια στα Αγγλικά, γραπτά και προφορικά (επιπλέον γλώσσες θα θεωρηθούν πλεονέκτημα)
  • Προηγμένες δεξιότητες Η/Υ (μέσα κοινωνικής δικτύωσης, microsoft office και σχετικό λογισμικό, email)
  • Αυτοπαρακινούμενος/η και κινούμενος/η με γνώμονα το αποτέλεσμα
  • Εξαιρετικές ικανότητες επικοινωνίας
  • Ικανότητες οργάνωσης
  • Άνετη επικοινωνία με πιθανούς πελάτες
  • Εστίαση στην επίτευξη στόχων
  • Επαγγελματισμός και δεξιότητες ομαδικής εργασίας
  • Ενθουσιώδης/η, πελατοκεντρικός/ή και οργανωτικός/ή
  • Άδεια οδήγησης

Τι προσφέρουμε:

  • Άμεση πρόσληψη
  • Σταθερές μηνιαίες αποδοχές
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών και παροχών ανάλογα με τα προσόντα
  • Δυνατότητες εξέλιξης
  • Συνεχής εκπαίδευση και κατάρτιση
  • Ιδανικές συνθήκες εργασίας σε φιλικό περιβάλλον

Όλες οι αιτήσεις θα αντιμετωπίζονται με απόλυτη εμπιστευτικότητα.

Νέα Σμύρνη
πριν ένα μήνα