Για εργοδότες
B2B Sales Manager

Η Accelion, θυγατρική του Ομίλου Μeccanica Group Α.Ε., κορυφαία εταιρεία παροχής υπηρεσιών ανθρώπινου δυναμικού με πολυετή τεχνογνωσία, δυναμική παρουσία στην αγορά και υποδειγματικό εργασιακό περιβάλλον, λόγω της ανάπτυξής της, αναζητά άτομο με ενθουσιώδη και ενεργητικό χαρακτήρα να αναλάβει καθήκοντα

με κύρια χαρακτηριστικά την ομαδικότητα, την στοχοπροσήλωση και την ανάληψη πρωτοβουλιών, την οργάνωση και ευελιξία, την ικανότητα χειρισμού εξυπηρέτησης πελατών και την παροχή συμβουλευτικών λύσεων

Οι Αρμοδιότητες της θέσης περιλαμβάνουν:

  • Ανάπτυξη και διατήρηση σχέσεων συνεργασίας με υπάρχοντες και νέους πελάτες (πωλήσεις B2B, ιδανικά στον χώρο των υπηρεσιών)
  • Ανάπτυξη και εφαρμογή δομημένης στρατηγικής πωλήσεων
  • Διερεύνηση της αγοράς για τον εντοπισμό αναγκών που θα μπορούσε η εταιρεία να καλύψει με υφιστάμενες ή νέες υπηρεσίες
  • Συνεργασία με ομάδες μάρκετινγκ και ανάπτυξης προϊόντων/υπηρεσιών
  • Παρακολούθηση KPIs
  • Παρακολούθηση της αγοράς και υποστήριξη υφιστάμενων πελατών σε θέματα που αντιμετωπίζουν

Απαραίτητα προσόντα:

  • Πτυχίο ΑΕΙ ή ΤΕΙ Διοίκησης Επιχειρήσεων ή Μάρκετινγκ ή συναφών κλάδων
  • Εμπειρία 3-5 ετών σε θέση ευθύνης στον χώρο των πωλήσεων, στον τομέα των Β2Β υπηρεσιών
  • Άριστη γνώση Αγγλικής Γλώσσας
  • Η γνώση άλλης ξένης γλώσσας θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν
  • Πολύ καλή γνώση MS Office
  • Άδεια Οδήγησης Ι.Χ αυτοκινήτου

Απαραίτητες Ικανότητες:

  • Εξαιρετικές οργανωτικές και επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Τεχνοκρατική αντίληψη και ευχέρεια στην αξιοποίηση εμπορικών στοιχείων και δεδομένων
  • Δυνατότητα διοίκησης ομάδας πωλητών προς την επίτευξη στόχων
  • Διαθεσιμότητα για επαγγελματικά ταξίδια εντός Ελλάδας
  • Υπευθυνότητα και επίλυση προβλημάτων
  • Ικανότητα διαχείρισης πολλαπλών καθηκόντων και προτεραιοποίησης
  • Ικανότητα απόδοσης κάτω από πίεση σε περιβάλλον που απαιτεί ευελιξία και εργατικότητα
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις για τους άνδρες υποψηφίους

Η εταιρία μας προσφέρει:

  • Εργασία σε ένα δυναμικό, φιλικό και ευέλικτο περιβάλλον
  • Απασχόληση σε μια υγιή και αναπτυσσόμενη Εταιρεία με πολύ σοβαρούς πελάτες
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών αναλόγως προσόντων & εμπειρίας
  • Συνεχή εκπαίδευση
  • Ευκαιρίες επαγγελματικής ανάπτυξης και ανέλιξης
  • Σύμβαση αορίστου χρόνου

Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνήσουμε με τους/τις υποψηφίους/ες που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης για να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη.

Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές. Οι υποψήφιοι/ες, οι οποίοι/ες ενδιαφέρονται για την θέση εργασίας, παρακαλούνται όπως αποστείλουν το Βιογραφικό τους Σημείωμα στο email:info@accelion.gr

Ίσες Ευκαιρίες. Η Εταιρεία διασφαλίζει ίσες ευκαιρίες, ίση μεταχείριση και πρόσβαση για όλους τους υποψηφίους, ανεξαρτήτως φύλου, ηλικίας, αναπηρίας, θρησκείας ή πεποιθήσεων, πολιτικών ή άλλων φρονημάτων, κοινωνικής προέλευσης, οικογενειακής κατάστασης ή σεξουαλικού προσανατολισμού.

Υμηττός
πριν ένα μήνα