Για εργοδότες
Κωδ:ΠΩΛΗΤΗΣ
Πωλητής στον τομέα των οδικών, θαλασσίων και αεροπορικών διεθνών μεταφορών

Η  ΟΡΦΕΥΣ ΒΕΪΝΟΓΛΟΥ Α.Ε. ιδρύθηκε το 1923 και στη διαδρομή των 100 χρόνων  έχει αναδειχθεί στον αδιαμφισβήτητο ηγέτη στις μεταφορές, τη διαμετακόμιση και τα Logistics στην Ελλάδα, με κυρίαρχη παρουσία στην περιοχή της ΒΑ Ευρώπης.

Διατηρώντας τις καλύτερες στην κατηγορία της υποδομές και  με μια ομάδα υψηλά ειδικευμένων και έμπειρων στελεχών, δημιουργεί προσαρμοσμένες λύσεις εφοδιαστικής αλυσίδας που προσθέτουν αξία και βοηθούν τους πελάτες της να ξεχωρίζουν .

Χρησιμοποιώντας το παγκόσμιο δίκτυο συνεργατών της στην Ευρώπη και σε όλο τον κόσμο, παρέχει εξαιρετικές υπηρεσίες και υποστηρίζει όλα τα επιχειρηματικά μοντέλα και τις βιομηχανίες.

Με αποτύπωμα σε επτά χώρες, 220.000 τ.μ. αποθηκευτικών εγκαταστάσεων, κύκλο εργασιών άνω των 140 εκατομμυρίων ευρώ και προγραμματισμένες επενδύσεις νέων εγκαταστάσεων Logistics μέσα στα επόμενα χρόνια, δημιουργούμε μια ακόμη ισχυρότερη παρουσία στην περιοχή.
Στα πλαίσια της συνεχούς επέκτασης των δραστηριοτήτων της για τις εγκαταστάσεις της στην Ελευσίνα , αναζητεί:

 Πωλητή

Επισκόπηση Θέσης:

Ο ρόλος ως επαγγελματίας πωλητής, θα είναι η διενέργεια πωλήσεων στον τομέα των οδικών, θαλασσίων και αεροπορικών διεθνών μεταφορών.

Αποδοχές αναλόγως προσόντων με bonus και λοιπές παροχές.

Καθήκοντα Θέσης:

  • Ανεύρεση πελατών και ανάπτυξη του πελατολογίου
  • Επικοινωνία και εξυπηρέτηση πελατών
  • Παρακολούθηση φορτίων
  • Συνεργασία με επιχειρησιακά τμήματα
  • Συμφωνία πίστωσης και έλεγχος σωστής εφαρμογής
  • Στατιστικά, profitability και αξιολόγηση πελάτη

Απαραίτητα προσόντα:

  • Απολυτήριο Λυκείου, ΙΕΚ/ΤΕΙ
  • Προϋπηρεσία και εμπειρία σε αντίστοιχη θέση
  • Άριστη χρήση της ελληνικής και της αγγλικής γλώσσας (προφορικός και γραπτός λόγος)
  • Καλή γνώση χρήσης υπολογιστή
  • Υπευθυνότητα κατά τη διαχείριση ευαίσθητων πληροφοριών
  • Συνέπεια και υπευθυνότητα στην επίτευξη στόχων απόδοσης
Ελευσίνα
πριν ένα μήνα
Με μεγάλη εμπειρία