Για εργοδότες
Κωδ:ΠΩ-MED
Σύμβουλος πωλήσεων
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις

Η Life Science Chemilab Α.Ε., εμπορική εταιρεία που δραστηριοποιείται στο χώρο του εργαστηριακού και νοσοκομειακού εξοπλισμού και αναλωσίμων αναζητά συμβούλους πωλήσεων για προώθηση και υποστήριξη προϊόντων για κλινικά/διαγνωστικά εργαστήρια για να στελεχώσει το τμήμα πωλήσεων στην Αθήνα:

Απαιτούμενα προσόντα

  • Πτυχίο θετικών επιστημών
  • Προϋπηρεσία σε πωλήσεις σχετικού κλάδου (κλινικά, διαγνωστικά εργαστήρια, νοσοκομεία)
  • Πολύ καλή γνώση και χειρισμός της ελληνικής και αγγλικής γλώσσας, σε προφορικό και γραπτό επίπεδο.
  • Ικανότητα οργάνωσης, επικοινωνίας, συνεργασίας και ανάληψης πρωτοβουλιών
  • Ομαδικό πνεύμα, φιλοδοξία, εργατικότητα
  • Δυνατότητα ταξιδιών εντός Ελλάδας
  • Πολύ καλή γνώση ηλεκτρονικών υπολογιστών, διαδικτύου και εφαρμογών MS Office
  • Γνώση και χρήση μηχανογραφικών συστημάτων ERP και CRM
  • Δίπλωμα οδήγησης αυτοκινήτου
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις (αν αφορά)

Βασικές αρμοδιότητες

  • Προώθηση, επιστημονική υποστήριξη και εξυπηρέτηση πελατολογίου της εταιρείας σε σχετικά προϊόντα
  • Οργάνωση πελατολογίου, επισκέψεις σε πελάτες
  • Προετοιμασία και σύνταξη οικονομοτεχνικών προσφορών και παρακολούθηση της εξέλιξή τους (follow-up)
  • Συμμετοχή στην προετοιμασία διαγωνισμών και παρακολούθησης της εξέλιξής τους
  • Καταγραφή και έλεγχος παραγγελιών πελατών και προώθηση στο τμήμα υποστήριξης πελατών, παρακολούθηση της εξέλιξής τους
  • Οργάνωση και αποστολή ενημερωτικού υλικού σε πελάτες, συμμετοχή στην οργάνωση εκθέσεων, συνεδρίων, εκπαιδεύσεων κλπ

Παροχές

  • Πλήρης πενθήμερη απασχόληση
  • Ικανοποιητικό πακέτο μηνιαίων αποδοχών, αναλόγως προϋπηρεσίας
  • Σύστημα bonus βάσει στόχων
  • Εταιρικό υπολογιστή, κινητό τηλέφωνο και αυτοκίνητο
  • Συνεχής εκπαίδευση
  • Προοπτικές εξέλιξης
  • Εξαιρετικό περιβάλλον εργασίας
Νέα Χαλκηδόνα
πριν ένα μήνα