Για εργοδότες
Store Cashier - Ταμίας Καταστήματος

Τίτλος Ρόλου: Store Cashier (Ταμίας Καταστήματος)

Τοποθεσία: Περιστέρι Αττικής

Είδος απασχόλησης: Πλήρης/Αορίστου Χρόνου

Ποιοι Είμαστε

Ως ηγέτιδα εταιρεία στο χώρο των εισαγωγών ηλεκτρικών και ηλεκτρονικών ειδών μέσω υπηρεσιών Β2Β, στον οποίο δραστηριοποιούμαστε από το 2009, πραγματοποιήσαμε ένα όραμά μας επεκτεινόμενοι και στον κλάδο του ηλεκτρονικού εμπορίου. Το 2015, δημιουργήσαμε το φυσικό κατάστημα μέσω του οποίου προσφέρουμε Β2C υπηρεσίες και λύσεις σε προσιτό κόστος, παρέχοντας συνεχή και ανθρωποκεντρική υποστήριξη  στους πελάτες μας.

Έχοντας πάντα στο επίκεντρο τον καταναλωτή, στόχος μας είναι να παρέχουμε μια μοναδική αγοραστική εμπειρία. εστιάζοντας στην καινοτομία και στην ποιότητα των παρεχόμενων υπηρεσιών και προϊόντων μας

Η ομάδα μας αποτελείται από ταλαντούχους ανθρώπους, ομαδικούς παίκτες με όραμα και όρεξη για εργασία, στους οποίους μπορούμε να βασίσουμε τα μελλοντικά μας πλάνα επενδύοντας στη διαρκή και συνεχή εξέλιξη τους.

Περιγραφή Ρόλου

Ως εκπρόσωπος της εταιρείας μας προς τον πελάτη και ως πρεσβευτής των αξιών μας, ο ρόλος συνεισφέρει ουσιαστικά στη δόμηση της εικόνας μας ως πελατοκεντρικού οργανισμου, κάνοντας πράξη και το στόχο μας, ο οποίος είναι «να παρέχουμε μια μοναδική αγοραστική εμπειρία» σε ολιστικό επίπεδο.

Κύριες Αρμοδιότητες

  • Διαχείριση ταμειακών συναλλαγών και έκδοση αντίστοιχων παραστατικών.
  • Κατανόηση και προσδιορισμός αιτήματος πελατών, οικοδόμηση κλίματος εμπιστοσύνης.
  • Επίλυση παραπόνων πελατών, καθοδήγησή τους και παροχή σχετικών πληροφοριών.
  • Συμμετοχή και υποστήριξη των εμπορικών ενεργειών του καταστήματος
  • Συμμετοχή στις απογραφές του καταστήματος.
  • Παρακολούθηση συναλλαγών και αναφορά τυχόν αποκλίσεων

Κύριες Δεξιότητες

Building Customer Loyalty:  Πελατοκεντρική προσέγγιση και ικανότητες διαχείρισης δύσκολων περιπτώσεων πελατών. Κατανόηση της εξέχουσας σημασίας της επικοινωνίας με τον πελάτη και ικανότητα αποτύπωσής της στους εσωτερικούς συνεργάτες.

Stellar Communication: Υψηλού επιπέδου επικοινωνιακές δεξιότητες και ικανότητα να προσαρμόζεται σε διαφορετικά συμπεριφορικά προφίλ.

Under Pressure: Ικανότητα ανταπόκρισης και διατήρησης της αποδοτικότητας υπό συνθήκες πίεσης.

Απαραίτητα προσόντα, δεξιότητες και εμπειρία

  • Απολυτήριο Λυκείου
  • Εμπειρία τουλάχιστον ενός (1) έτους σε αντίστοιχο ρόλο.
  • Εξαιρετικές επικοινωνιακές δεξιότητες.
  • Πελατοκεντρική προσέγγιση και ικανότητα προσαρμοστικότητας σε διαφορετικά επικοινωνιακά προφίλ.
  • Δυνατότητα εκτέλεσης πολλαπλών εργασιών και ικανότητα προτεραιοποίησης.
  • Καλή γνώση χειρισμού Η/Υ και εφαρμογών MS Office- εμπειρία στη χρήση ERP συστημάτων θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν.
  • Καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας τόσο σε προφορικό όσο και σε γραπτό επίπεδο.

Τι παρέχουμε

  • Συνέπεια στη μισθοδοσία.
  • Σύγχρονο και δυναμικό εργασιακό περιβάλλον στελεχωμένο από εξαιρετικούς συνεργάτες και χαρακτήρες.
  • Εξοπλισμό τελευταίας τεχνολογίας που απαιτείται για τη διεκπεραίωση των αρμοδιοτήτων του ρόλου.
  • Ευκαιρίες ανέλιξης και επαγγελματικής εξέλιξης σε ένα διαρκώς αναπτυσσόμενο επαγγελματικό περιβάλλον.

Ανυπομονούμε να καλωσορίσουμε το επόμενο μέλος της οικογένειάς μας!

* Όλα τα βιογραφικά που θα ληφθούν θα αποθηκευτούν σε ασφαλή βάση δεδομένων και θα τηρηθούν οι απαραίτητοι κανόνες εμπιστευτικότητας, όπως ορίζονται και από τον νόμο 4624/2019 περί προσωπικών δεδομένων.

** Στα πλαίσια των αξιών που πρεσβεύουμε και ως μέρος της αφοσίωσής μας στην ποικιλομορφία του εργατικού μας δυναμικού, η εταιρείας μας έχει δεσμευτεί στην αποφυγή διακρίσεων χωρίς να λαμβάνει υπόψη στη διαδικασία Προσέλκυσης και Επιλογής καθώς και σε όλες τις λειτουργίες της, τη φυλή, το χρώμα, την εθνική καταγωγή, την εθνικότητα, το φύλο, την αναπηρία, τον σεξουαλικό προσανατολισμό, την ταυτότητα φύλου ή τη θρησκεία

Περιστέρι
πριν ένα μήνα