Για εργοδότες
Κωδ:SALES2024
B2B Sales Execuvite
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις

B2B Sales Executive

Θαυμάζεις τα χειροποίητα προϊόντα, αγαπάς την γραφή και επιθυμείς να εκφράζεσαι δημιουργικά;

Η εταιρία Write your Future Εκδόσεις Αποστολίδης με πετυχημένη πορεία 30 ετών δραστηριοποιείται στον χώρο των εκδόσεων βιβλίων γραφής όπως ημερολόγια, σημειωματάρια κ.ο.κ. με ολοκληρωμένη γραμμή παραγωγής στην Ελλάδα.

Στην μακρόχρονη πορεία της έχει διακριθεί για την ποιότητα βιβλιοδεσίας των ημερολογίων και σημειωματάριων μας, τον ακριβή και έγκαιρο χρόνο παράδοσης, την άμεση και σαφή επικοινωνία με τον πελάτη, την επιχειρηματική της ηθική και την αξιοπιστία της.

Στο πλαίσιο της συνεχούς ανάπτυξής της αναζητά B2B Sales Executive που να θέλει να ξεχωρίσει και να εξελιχθεί στο χώρο των Εκδόσεων Βιβλίων Γραφής!

Περιγραφή Θέσης & Αρμοδιότητες:

Αποτελεσματική διαχείριση και ανάπτυξη πελατολογίου με στόχο την υλοποίηση της στρατηγικής της εταιρίας

Ολοκληρωμένη εξυπηρέτηση πελατών

Ανάπτυξη πωλήσεων και υλοποίηση του πλάνου που έχει τεθεί

Επισκέψεις σε νέους πελάτες με σκοπό την έναρξη συνεργασίας

Μελέτη, καταγραφή και ανάλυση της αγοράς και του ανταγωνισμού

Απαραίτητα Προσόντα & Δεξιότητες:

Εμπειρία σε πωλήσεις 3 ετών σε αντίστοιχη θέση

Γνώσεις πωλήσεων & marketing

Πτυχίο ΑΕΙ ή ΑΤΕΙ Διοίκησης Επιχειρήσεων ή Marketing ή συναφών κλάδων

Άριστη γνώση χρήσης Η/Υ, εφαρμογών MS. Office

Επιθυμητή γνώση πληροφοριακών συστημάτων (ERP/CRM)

Γνώση Αγγλικών

Εμπορικός προσανατολισμός, Ικανότητα επικοινωνίας, παρουσίασης, διαπραγμάτευσης & πειθούς

Οργανωτικότητα και ικανότητα εργασίας υπό την πίεση των εποχικών πωλήσεων

Υπευθυνότητα, συνέπεια

Ομαδικό και συνεργατικό πνεύμα

Άδεια οδήγησης Ι.Χ. αυτοκινήτου

Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις για τους άνδρες υποψηφίους

Παρέχονται:

μόνιμη και σταθερή συνεργασία που βασίζεται στην αμοιβαία εκτίμηση

σταθερό μηνιαίο μισθό + bonus ως επιβράβευση των αποτελεσμάτων βάσει επίτευξης στόχου

πλήρη απασχόληση αορίστου χρόνου

Άριστες εργασιακές συνθήκες

Οι ενδιαφερόμενοι παρακαλούμε όπως αποστείλουν το αναλυτικό βιογραφικό τους σημείωμα

Παλαιό Φάληρο
πριν ένα μήνα